КПВВ відкриватимуть з середини червня поступово — уряд

Наталя Жукова
2020-06-06 13:48

image
Фото: Вільне радіо

КПВВ на Донбасі почнуть відкривати для перетину з середини червня в адаптивному карантинному режимі, тобто залежно від епідеміологічної ситуації. Пріоритет матиме молодь, яка їхатиме на навчання, та люди, які працюють на підконтрольній території.

 

Про це заявив міністр з питань тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

“У спокійному режимі ми будемо адаптивно відкривати (КПВВ – ред), починаючи з середини червня, приймати рішення в залежності від епідеміологічного стану, в тому числі на окупованих територіях. Так званий “адаптивний” буде режим: спочатку мова йтиме про дітей, про студентів, які повертатимуться на навчання, про людей, які мають роботу на підконтрольній уряду території”,  —  пояснив Резніков.

За його словами, не можна взяти й “просто так” відкрити КПВВ, оскільки достеменно невідомо скільки заражених коронавірусом на непідконтрольній уряду території. І є серйозний ризик ввезення та розповсюдження інфекції на підконтрольну українську територію.

“Тільки через різні джерела, через ту ж саму правозахисну групу, через інші джерела ми встановлюємо приблизну епідеміологічну ситуацію на тій території, й вона є небезпечною стосовно Донецької, Луганської областей, які сьогодні є контрольованими урядом України”, – розповів Резніков.

Голова Донецької ОДА Павло Кириленко проти відкриття КПВВ, оскільки на окупованій російськими найманцями території багато хворих на COVID-19. На його думку, відкривати КПВВ небезпечно та ризиковано.

“Знаю, що багато людей мають родичів на підконтрольній території, але також прошу поставитися всіх із розумінням. Той результат, який без перебільшення вагомий, який досягли в боротьбі з пандемією на території області, він просто може бути зведений нанівець. … І ми тоді навіть не будемо казати про другу хвилю, ця друга хвиля може настати вже зараз. Тому, будь ласка, з розумінням поставтеся до цього”, – наголосив очільник Донеччини під час брифінгу.

Нагадаємо, через розповсюдження коронавірусу територією України за наказом командувача Операції об’єднаних сил прикордонники перевели всі КПВВ в режим карантину. Тобто через лінію розмежування прикордонники пропускають представників міжнародних місій та людей, які опинились в критичній життєвій ситуації (такій як лікування, навчання, смерть близьких родичів). Однак бойовики не рідко відправляють людей назад. Крім того, через закрите КПВВ “Станиця Луганська” на Луганщині людей пропускають в середньому раз на тиждень. А з ОРДО такого механізму немає. Командувач ООС приймає рішення про пропуск по кожній ситуації окремо.  

Головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак доповідав президенту, що штаб ООС готується відкривати КПВВ на Донбасі з 10 червня. Але ніяких деталей не оприлюднювали.

Додамо, наразі бойовики підтверджують на тимчасово непідконтрольній уряду частині Донеччини 672 заражених коронавірусом. За попередню добу там зафіксували 30 нових пацієнтів з COVID-19 та одну смерть від цієї інфекції. Всього померли від коронавірусної хвороби 25 людей, а 480 пацієнтів досі лікуються.

Читайте також:

Всі матеріали за темою читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Проєкт фінансується Фондом міжнародної солідарності в рамках програми "Free Media Programme"
Зміст публікації не обов'язково відображає думку Фонду міжнародної солідарності та є предметом виключної відповідальності авторів


Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: