Зображення до посту “Кращий просвітницький матеріал”. Стаття Вільного радіо про день із суддею з Бахмута перемогла у всеукраїнському конкурсі
Фото : з відкритих джерел

18 грудня відбулася церемонія нагородження другого щорічного конкурсу “Суд людською мовою”. Журі конкурсу обирали переможців у 6 номінаціях серед 74 робіт всеукраїнських, регіональних та міжнародних медіа. Одну з номінацій “взяли” журналісти Вільного радіо з матеріалом про день із суддею з Бахмута.

Матеріал “Маленька енциклопедія про суд. Відповіді на ключові питання про роботу, юрисдикцію та графік” журналісти Вільного радіо подали на щорічний конкурс “Суд людською мовою”, який організовує ГО “Вектор прав людини”, журналісти подали ще у вересні.

На конкурс представники міжнародних, всеукраїнських та регіональних медіа подали 73 роботи. Матеріали оцінювали правозахисники, кандидати юридичних наук, журналісти, редактори всеукраїнських видань.

“На розгляді журі було багато різних матеріалів. Порадившись, ми обрали роботу, яка закохує з першого погляду. Я пригадав фразу, що “все геніальне — просте, а не все просте — геніальне”. Ця ж робота, на перший огляд здається простою, вона розповідає про те, чим займається суд, яка в нього юрисдикція, хто там працює, як звернутися, коли він працює тощо. 

З іншого боку, тут закладено дуже багато секцій. Це приклад того, що журналісти, які написали цю роботу, проводять час із суддею-спікером. Це показ людського обличчя суду, розповідь про судову владу людською мовою й інші переваги, які ви побачите, прочитавши”, — сказав на церемонії один із 5 членів журі, правозахисник та член правління ГО “Вектор прав людини” Назарій Боярський.

Так він представив матеріал Вільного радіо, який переміг в номінації “Кращий просвітницький матеріал” Маленька енциклопедія про суд. Відповіді на ключові питання про роботу, юрисдикцію та графік”.

“Ця робота розповідає про Артемівський міськрайонний суд Донецької області, і я переконаний, що, якщо громада міста й інших територіальних пунктів прочитають цю роботу, то вони дізнаються більше про роботу судової влади. Запрошую усіх до прочитання”, — сказав Назарій.

На церемонію нагородження запросили також героїню нашого матеріалу, суддю-спікерку Артемівського міськрайонного суду Ольгу Конопленко. Вона розповідає, що коли обійняла посаду судді-спікера, захотіла зробити щось спільне разом із журналістами.

“Було цікаво, що ж зробити такого, щоб дізналися пересічні громадяни, що суд — це не так страшно, про те, яку відповідальність ми несемо, як проходить наш день. І я дізналася, що є такий захід, як “День із суддею”, і в мене виникло бажання поспілкуватися із журналістами, я запросила їх. 

Мій звичайний день, коли ми спілкувались, проходив досить легко. Що мене вразило ㅡ було дуже багато цікавих запитань, можливо, навіть трохи неочікуваних, наприклад “чи працює ліфт в нашому суді?”. Він хоч і є, але, на жаль, це старе приміщення, ліфт не працює. Питання таке, здавалося, для нас нецікаве, а у громадян такі питання виникають”, — пояснила Ольга Конопленко.

“Мені надзвичайно приємно, що саме робота журналістів з нашого міста отримала цю нагороду. Мені приємно, що я брала участь і це, мабуть, трохи і моя нагорода, і це надзвичайно приємно”, — підсумувала суддя.

Про що матеріал “Маленька енциклопедія про суд”

Журналісти Вільного радіо провели день із суддею Артемівського міськрайонного суду Донецької області Ольгою Конопленко. Ми розпитали представницю Феміди про її робочий графік, про те, що цікавить всіх, хто потрапляє в суд: про адресу, графік, як відбувається запис засідань, роботу в день виборів. Ми також побували на засіданнях і показали, як вони проходять, на реальному прикладі. Прочитати матеріал ви можете за посиланням

Читайте також 


Завантажити ще...