Куди звертатися, якщо родич потрапив в полон (інструкція)
Кілька тисяч українців перебувають у російському полоні. Це і військові, і цивільні. Коли родичі дізнаються про те, що близька людина в неволі, то часто не знають, куди звертатись і як діяти. Ми зібрали організації, які можуть проконсультувати щодо подальших дій, допомогти скласти звернення в держструктури та правоохоронні органи, надати юридичну та психологічну підтримку. Це досвід тих героїв наших матеріалів, які вже пройшли через це і перевірили, що працює.
Куди звертатись родичам полонених
Перш за все, повідомити про зникнення людини потрібно в поліцію. У найближчому відділі поліції потрібно написати заяву про кримінальне правопорушення. Про зникнення людини поліцейським також можна повідомити за номером телефону 102 або за номером гарячої лінії 089 420 18 67.
Звернутися треба також у Національне інформаційне бюро за номерами 1648 та +38(044) 287-81-65. Також для зв’язку працює сайт Національного інформаційного бюро, Telegram-бот @nib_uncp_bot та месенджер у Facebook. Ще один канал зв’язку — це електронна пошта: [email protected].
Варто подати звернення і до Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених. Цілодобово можна зателефонувати до центру за номерами телефонів: +38 067 650 83 32; +38 098 087 36 01. Також, звернення можна подати на електронну пошту: [email protected].
Для пошуку та повернення зниклих українців Генштаб також створив відповідний відділ. Ви можете звернутися туди за номером телефону: +38 097 842 3315.
За словами матері полоненого маріупольця Ольги Новікової, важливо звертатись в організації не лише усно, а й письмово, аби мати офіційні письмові відповіді.
“Аби дізнатись інформацію про конкретну людину, писати мають родичі. Обов’язково треба звертатись до поліції, мати номер ЄРДР, бо з цими документами потім легше будувати комунікацію з держструктурами. Дуже важливо не лише дзвонити, а й писати, щоб мати офіційні відповіді”, — ділиться досвідом Ольга.
Їй вдалося після наполегливих звернень у різні інстанції отримати підтвердження, що син дійсно перебуває у полоні.
Юридичні та психологічні консультації для родичів полонених:
ГО “Рада дружин та матерів захисників України “Жінки зі сталі” створили родичі полонених захисників та захисниць. Тут можна отримати юридичну, психологічну та соціальну допомогу.
Контакти: 067 854 7743
Київ, вул. Антоновича, 39, у приміщенні хабу “ЯМаріуполь”.
Безкоштовна юридична консультація: 067 854 77 47
Telegram канал для інформування та комунікації дружин і матерів захисників України.
Мета цієї громадської організації — привернення уваги суспільства до долі військових 109-ї окремої бригади територіальної оборони.
Також родички полонених тероборонівців консультують щодо алгоритму звернення в держструктури та співпрацюють з організаціями інших підрозділів.
Контакти: Instagram.
Ця організація з 2015 року надає психологічну, правову і медичну допомогу родинам полонених, зниклих безвісти, а також безпосередньо людям, які пережили полон
Контакти: 099 668 72 80
ГО з 2014 року надає безоплатну правову допомогу учасникам російсько-української війни та їхнім родинам. Організація співпрацює з ООН, Генеральним штабом ЗСУ, Міністерстві ветеранів, Міністерстві оборони, Міністерстві соціальної політики та іншими організаціями.
Контакти: 0 800 308100 (пн-нд 9:00-20:00).
Благодійна організація “Українська фундація “Мрія” допомагає родинам військовополонених, цивільних бранців, загиблих воїнів та зниклих безвісти. Надає юридичну, фінансову і психологічну підтримку. Об’єднує заради цієї мети бізнес, українців та небайдужих людей за кордоном.
Контакти: [email protected]
Нагадаємо, шахраї виманюють гроші у родичів зниклих людей. Раніше ми розповідали, як не стати жертвою злочинців.
Читайте також: