Підтримати
Зображення до посту Маріупольчанка робить окопні свічки, які зігрівають ЗСУ. Це її рецепт допомоги
Окопні свічки, фото з архіву Наталії Гаєцької

Маріупольська екоактивістка, голова ІГ “Mariupol Zero Waste” Наталія Гаєцька через російське вторгнення була змушена переїхати до Львова. Там жінка почала робити для військовослужбовців свічки з вторсировини. Ми розпитали волонтерку про її свічки детальніше. 

З  виготовлення свічок Наталія проводить майстер-класи, а  матеріали збирає через оголошення у соцмережах.

Такі свічки довго горять, і допомагають в окопі розігріти їжу і трохи зігрітись. Вільному радіо жінка розповіла про таке волонтерство. Далі пряма мова.

Маріупольчанка робить окопні свічки, які зігрівають ЗСУ. Це її рецепт допомоги 1
Наталія Гаєцька, фото з архіву Наталії

Що таке окопні свічки

Окопні свічки це своєрідні парафінові пальники. Саморобні свічки в жерстяних банках, які використовують в польових умовах. Для їхнього виробництва потрібна вторсировина:

  • жерстяні консервні банки,
  • гофрокартон, 
  • недогарки свічок. 

Також додатково треба купити парафін, бо зазвичай залишків вже попалених свічок не вистачає.

Віск і парафін розплавляються та заливаються в банки, куди попередньо вставляється скручений картон. В цілому ця технологія проста. 

 

Маріупольчанка робить окопні свічки, які зігрівають ЗСУ. Це її рецепт допомоги 2
Окопні свічки, фото з архіву Наталії Гаєцької

Де використовують окопні свічки

З самої назви зрозуміло, що найчастіше їхнє застосування — це, звичайно, в окопах. Коли немає доступу до звичних зручностей (газу, електрики), то свічки допоможуть розігріти їжу, закип’ятити воду, зігрітись. 

Найменша зі свічок горить 1 годину 20 хвилин, більші — близько 3 годин. Таку свічку можна покласти до кишені і потім запалити ще декілька разів.

Маріупольчанка робить окопні свічки, які зігрівають ЗСУ. Це її рецепт допомоги 3
Майстер-клас з виготовлення окопних свічок, фото з архіву Наталії Гаєцької

Свічки я роблю разом з подругою, з якою дружимо вже 23 роки, і яка теж приїхала з Донеччини до Львова. Вона ріже та закручує в банки картон, я заливаю їх парафіном. Люди за оголошенням в моїх соцмережах приносять сировину. Я тому  і вирішила робити ці свічки, бо це своєрідний реюз. Крім парафіна, все вторинне. Хай  саме це буде моїм волонтерським внеском. 

В Маріуполі я навіть до війни не була готова, а про свічки дізналась вже у Львові, заглибившись в різні волонтерські групи та публікації. У фейсбуці знайшла групу Окопні свічки, там є  відеоінструкція з виготовлення.

В Маріуполі, до речі, такі свічки стали би в нагоді, коли ми мерзли, чекали на кипяток годинами, тому що єдине багаття під під’їздом розпалювали двічі на день, щоб зекономити дрова.

Ми робимо свічки для наших військових на передовій. Я віддаю тим, хто возить допомогу на фронт. Першу партію не знала, кому запропонувати, знала тільки київських волонтерів, але мені порадили представника з медичної допомоги, він взяв два зразка на пробу. Провели випробування і, після схвалення, партію відправили на передову. Там їх випробували вже військові, і їм вони сподобались.

***

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як волонтери з Краматорська допомагають пережити війну чотирилапим друзям.

Читайте також:

 


Завантажити ще...