Маріупольчанка робить окопні свічки, які зігрівають ЗСУ. Це її рецепт допомоги
Маріупольська екоактивістка, голова ІГ “Mariupol Zero Waste” Наталія Гаєцька через російське вторгнення була змушена переїхати до Львова. Там жінка почала робити для військовослужбовців свічки з вторсировини. Ми розпитали волонтерку про її свічки детальніше.
З виготовлення свічок Наталія проводить майстер-класи, а матеріали збирає через оголошення у соцмережах.
Такі свічки довго горять, і допомагають в окопі розігріти їжу і трохи зігрітись. Вільному радіо жінка розповіла про таке волонтерство. Далі — пряма мова.
Що таке окопні свічки
Окопні свічки — це своєрідні парафінові пальники. Саморобні свічки в жерстяних банках, які використовують в польових умовах. Для їхнього виробництва потрібна вторсировина:
- жерстяні консервні банки,
- гофрокартон,
- недогарки свічок.
Також додатково треба купити парафін, бо зазвичай залишків вже попалених свічок не вистачає.
Віск і парафін розплавляються та заливаються в банки, куди попередньо вставляється скручений картон. В цілому ця технологія проста.
Де використовують окопні свічки
З самої назви зрозуміло, що найчастіше їхнє застосування — це, звичайно, в окопах. Коли немає доступу до звичних зручностей (газу, електрики), то свічки допоможуть розігріти їжу, закип’ятити воду, зігрітись.
Найменша зі свічок горить 1 годину 20 хвилин, більші — близько 3 годин. Таку свічку можна покласти до кишені і потім запалити ще декілька разів.
Свічки я роблю разом з подругою, з якою дружимо вже 23 роки, і яка теж приїхала з Донеччини до Львова. Вона ріже та закручує в банки картон, я заливаю їх парафіном. Люди за оголошенням в моїх соцмережах приносять сировину. Я тому і вирішила робити ці свічки, бо це своєрідний реюз. Крім парафіна, все вторинне. Хай саме це буде моїм волонтерським внеском.
В Маріуполі я навіть до війни не була готова, а про свічки дізналась вже у Львові, заглибившись в різні волонтерські групи та публікації. У фейсбуці знайшла групу Окопні свічки, там є відеоінструкція з виготовлення.
В Маріуполі, до речі, такі свічки стали би в нагоді, коли ми мерзли, чекали на кипяток годинами, тому що єдине багаття під під’їздом розпалювали двічі на день, щоб зекономити дрова.
Ми робимо свічки для наших військових на передовій. Я віддаю тим, хто возить допомогу на фронт. Першу партію не знала, кому запропонувати, знала тільки київських волонтерів, але мені порадили представника з медичної допомоги, він взяв два зразка на пробу. Провели випробування і, після схвалення, партію відправили на передову. Там їх випробували вже військові, і їм вони сподобались.
***
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як волонтери з Краматорська допомагають пережити війну чотирилапим друзям.
Читайте також:
- Боролась із раком під час пандемії та війни, і перемогла. Надихаюча історія дівчини з Торецька
- “Абетка сучасної війни”. Які слова стали актуальними для українців за ці пів року
- Озброєна мовою. Як переселенка з Бахмута перекладала міжнародні зустрічі та допомагає людям в скруті
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.