МОЗ України каже про нижчу смертність, ніж в країнах ЄС, але вона росте, — дослідження (ІНФОГРАФІКА)


image
Фото: з відкритих джерел

На щоденних брифінгах міністр охорони здоров’я України неодноразово згадує про нижчу смертність, ніж в деяких країнах ЄС і каже, що це заслуги карантину і дій МОЗ. Міністр згадує інші країн, де відсоток смертності більший. Але в Україні показник летальності стрімко зростає, а в інших країнах показник тримається на одному рівні вже кілька місяців.

 

Про такі спостереження на своїй сторінці у Facebook написав ексзаступник міністра охорони здоров’я  Уляни Супрун Павло Ковтонюк.

Він відмічає, що чинний міністр охорони здоров’я України Максим Степанов вказує на те, що України успішно бореться з коронавірусом, і смертність нижча, ніж в інших країнах.

“Показник летальності у нас в країні складає 2,1%. Це відсоток померлих від загальної кількості захворівших. Ми знизили летальність на 30%, якщо рівняти це з першими числами квітня – вона була на рівні 3%. Летальність у нас – одна з найнижчих у світі, ми можемо пишатися нашими лікарями і нашим діями, які призводять до таких показників. Наприклад, у Франції летальність складає більш 9%, у Великій Британії – більше 11%, у Німеччині – близько 4%, у Сполучених Штатах Америки – близько 3%”, — заявляв на ранковому брифінгу 10 вересня голова МОЗ Максим Степанов.

В пресслужбі МОЗ також додали, що такі показники вказують на “дієвість введених в країні карантинних обмежень та правил, ефективність національних протоколів лікування”.

Однак, за словами Павла Ковтонюка, міністр охорони здоров’я МОЗ такими цифрами маніпулює, а кажучи, про дієвість карантину — бреше. Адже у наведених Степановим країнах (Франції, Британії, Німеччині) показник смертності пішов на спад ще в травні й тримається на одному рівні, а в Україні показник смертності у порівнянні з початком пандемії зростає. Такі дані він наводить з досліджень Оксфордського університету.

МОЗ України каже про нижчу смертність, ніж в країнах ЄС, але вона росте, — дослідження (ІНФОГРАФІКА)

Лише за останні 2 тижні, згідно з дослідженнями, у Франції померли 250 людей, у Британії — 129, у Німеччині 56, тоді як в Україні за останні 14 днів померли 576 людей. Тобто це вказує, що в Україні людей вмирає менше, навіть при меншому населенні.

Нагадаємо, раніше серед населення ширилися маніпуляції, що начебто коли лікарі роблять більше тестів, то виявляють більше хворих. Чи так це читайте в матеріалі.

Читайте також:

Всі матеріали за темою читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: