Підтримати
пакунок малюка Донеччина
Фото: з відкритих джерел

В Україні поновлюють видачу “пакунків малюка” із речами та засобами гігієни для новонароджених. Однак батьки на Донеччині їх навіть ще не починали отримувати. Вартість “бебі-боксів” їм виплачують грошима. 

 

Як повідомила Вільному радіо начальниця управління інформаційної діяльності і зв’язків з громадськістю Донецької облдержадміністрації Тетяна Ігнатченко, компенсації за “пакунки малюка” отримали 12,6 тисяч породіль на загальну суму понад 41 мільйон 135 тисяч гривень. Це гроші з обласного бюджету. Компенсації були заплановані для 14,2 тисяч новоспечених батьків. Інші за грошима не зверталися. Йдеться про допомогу саме на дітей, які народилися у 2018-2019 роках.

Тим часом президент України Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” щодо надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”. Таку допомогу видаватимуть один раз протягом 30 днів після народження дитини, повідомляє Офіс президента. Пакунок має коштувати не менше трьох розмірів прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років. Наразі це 5577 гривень, з 1 грудня 2020 цифра збільшиться. 

Закон також уточнює, що отримати “бебі-бокс” можуть усиновлювачі, патронатні вихователі, прийомні батьки, опікуни новонародженої дитини.

Видаватимуть пакунок мають у пологових будинках. Якщо у медзакладі немає такої допомоги, її можна отримати в органах соціального захисту за місцем проживання або перебування.

Крім того, Кабінет Міністрів має затвердити порядок надання “пакунка малюка”. Передбачається, що  з 1 липня 2021 року батьки зможуть обирати: забрати пакунок або гроші за нього.

Нагадаємо, ще з 1 вересня 2018 року породіллям при виписці з пологового будинку почали видавати так званий “бебі-бокс” з речами першої необхідності для малюка – це одяг, підгузки, засоби гігієни. Вартість кожного – 5 тисяч гривень. Наприкінці липня 2020 року уряд це рішення скасував і замість речей молоді батьки почали отримувати гроші. 

На Донеччині ситуація розвивалася по іншому. Донецька обласна державна адміністрація не виконала рекомендацію Міністерства соціальної політики укласти угоду з ЮНОПС (управління організації Об’єднаних націй з обслуговування проектів) про закупівлю “пакунків малюка” для новонароджених. Посадовці звернулись до Національного антикорупційного бюро з проханням провести розслідування щодо організації процедури закупівель.

На початку 2019 року конфлікт з “бебі-боксами” на Донеччині так і не вирішився. Це взялися розслідувати в Мінсоцполітики. Пізніше голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко заявив, що замість бебі-боксів породіллі отримуватимуть гроші.  Їх відправляють на спеціальну картку. Витратити кошти можна лише на дитину або товари для породіллі в конкретних магазинах (адреси). У серпні голова ОДА уточнив, що батькам виплачують по 3250 гривень. За його словами, це середня вартість “пакунку малюка” у 2018-2019 роках. 

Читайте також: 

 

 


Завантажити ще...