Підтримати
Зображення до посту На накопичувальні пенсії планують перераховувати гроші з двох податків, — законопроєкт
Фото: з відкритих джерел

Фінансувати накопичувальні пенсії пропонують за рахунок Єдиного соціального внеску та податку на доходи фізичних осіб. Переходити на нову пенсійну систему будуть поступово.


Про це йдеться в оновленому проєкті “Закону про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення”

Від кожного з податків (22 і 18% відповідно) до накопичувальної системи будуть перераховувати по 2%. Про це LIGA.net розповіла глава Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.

Наразі відомо, що система буде працювати через центральний адміністратор – спеціально створений державний орган, який буде адмініструвати накопичувальні рахунки українців. 

“У нас є домовленість із головою НБУ Кирилом Шевченком, що до другого рівня накопичувальних пенсій допустять банки і банківські депозити і, ймовірно, страхові компанії”, – розповіла Галина Третьякова.

Вона зазначила, що це було одне з компромісних рішень, досягнутих разом із Міністерством соціальної політики, щоб  уникнути підвищення навантаження на бізнес. Також, за її словами, Комітет Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів вже отримав від Мінсоцполітики оновлений текст відповідного законопроєкту. Чекають висновок Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, а також Національного банку.

Народна депутатка сподівається, що до кінця лютого законопроєкт буде доопрацьований і внесений до порядку денного Верховної Ради.

Для довідки:
В Україні діє система пенсійного страхування, яка поділяється на три рівні. 

Перший рівень – солідарна система. Із заробітної плати тих, хто працює зараз, відраховуються 22% єдиного соціального внеску (ЄСВ). Ці кошти надходять до Пенсійного фонду України та відразу перерозподіляються і виплачуються нинішнім пенсіонерам. В таких умовах пенсію нинішній молоді будуть оплачувати інші люди, які працюватимуть через умовні 30 років.

Третій рівень – система добровільного недержавного пенсійного страхування. Тобто держава не втручається в пенсійні накопичення громадян, але й не зобов’язана забезпечувати пенсію. Ця система наразі в Україні не працює.

Другий рівень системи пенсійного страхування, про який йде мова зараз, – обов’язкова накопичувальна система. До неї в Україні хочуть перейти вже з десяток років. На відміну від третього рівня, вона передбачає не добровільні, а обов’язкові щомісячні відрахування із заробітної плати працівника (починаючи з 2% та щорічно зростаючи на 1%, до 7%). Суть накопичувальної системи полягає саме у “накопиченні” коштів на відповідних рахунках. Тобто це депозит. Що ви відклали, те і отримаєте. Такі пенсійні заощадження можна буде успадкувати або використати до настання пенсійного віку, можливо буде забезпечити собі довічну пенсію або зняти усі гроші відразу.

Читайте також:


Завантажити ще...