Європейська комісія оголосила про відкриття нової програми Еразмус+ на 2021-2027 роки. Студенти, викладачі та учасники освітніх організацій можуть взяти участь у міжнародних обмінах та виграти гранти на свої проєкти.
Про це повідомляє Національний Еразмус+ офіс в Україні.
Учасники проєкту можуть долучитися до: Програма передбачає гранти, які покривають оплату навчання, проїзду та перебування на обміні, а також гранти на реалізацію проєктів, що виграють у конкурсі.
Участь у програмі можуть взяти вищі навчальні заклади, заклади професійно-технічної освіти, всі організації освітньої галузі, а також студенти і організації, які вже отримали грант Erasmus+.
Спосіб подачі заявок залежить напрямку, який ви оберете. Розберемо їх детальніше.
Громадським організаціям для участі потрібні партнери з інших країн світу. Вже разом можна подати проєкт на конкурс і, в разі перемоги, отримати гроші на його реалізацію.
Якщо ваша організація реєструється на програму перший раз, їй додатково потрібно отримати спеціальний ЄС логін зареєструвавшись на сайті. Після цього — зареєструватися на Порталі можливостей фінансування та тендерів та отримати Ідентифікаційний код учасника (PIC). Він присвоюється один для цілої групи.
Далі потрібно завантажити документи проєкту, який подається на конкурс (список документів може змінюватись в залежності від суми гранту).
При виборі учасників будуть зважати на:
— актуальність ідеї
— дизайн і якість проєктної заявки
— досвід команди у заявленій сфері
— вплив проєкту на місцевому, регіональному, національному та міжнародному рівнях.
Якщо ви студент або працівник навчального закладу і хочете самостійно скористатися можливістю міжнародного обміну, то потрібно брати участь у проєктах, які вже отримали фінансування. Тобто спочатку університет, як ваша організація, повинен налагодити співпрацю з іншими університетами і установами, а тільки тоді до співпраці залучаєтеся ви. Для цього потрібно:
Якщо ж ви хочете податися на програму Erasmus Mundus, яка передбачає навчання на магістратурі, вам потрібно:
Ще однією можливістю є програма Жан Моне. Це навчальна програма в галузі досліджень Європейського Союзу та євроінтеграційної тематики тривалістю 3 роки. Гранти надаються навчальним закладам та іншим організаціям, які розробляють подібні навчальні програми та проводять обміни студентами в межах цієї тематики. Тобто ви можете стати або учасником обміну, або спільно з вашою організацією придумати навчальну програму і організувати обмін.Подача заявок можлива тільки якщо ваш вищий навчальний заклад має дійсну Хартію Еразмусу про вищу освіту. Через нього заява подається у Європейське агентство з питань освіти та культури. Останній строк подачі заявки 2 червня.
Більш детальна інформація щодо всіх напрямків є в інструкції програми Еразмус+. Документ наразі доступний лише англійською мовою, та згодом його перекладуть і на інші мови країн, які беруть участь у програмі.
Зараз усі онлайн-форми заявок тільки готуються. Що стосується грантів, які можна отримати через Європейське виконавче агентство з питань освіти та культури (EACEA), відповідні документи будуть опубліковані та відкриті для подання на Порталі фінансування та тендерних можливостей 14 квітня.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.