Почніть рік вдало

Добірка грантів та можливостей-2021
(вибір редакції)
Ми підготували для вас кілька програм, які допоможуть вам стати ще успішнішими в новому році. Навчання онлайн, подорожі та проєкти для бізнесу – обирайте те, що вам подобається найбільше.
Центр культурного менеджменту оголошує конкурс проєктів, націлених на побудову суспільства чесних і добропорядних людей. Ініціативу фінансує Посольство Королівства Нідерландів.

1
юридичні особи усіх форм власності (включно з ФОП)
30 червня 2021 року або до вичерпання грантового фонду
Проєкт, поданий до участі у програмі, має висвітлювати верховенство права, доброчесність, антикорупційну поведінку та культуру законності. У ньому може йтися про поліцейських, які наполягають на прозорості та протистоять корупції; посадовців, які використовують ресурси з розумом; працівників місцевих служб, які надають якісні послуги тощо.

Особливо вітатимуть проєкти, в яких розповідається про важливість цих явищ під час пандемії коронавірусу.
Підтримуватимуть міжрегіональні візити/ініціативи, онлайн-зустрічі та конференції, спрямовані на формування культури законності у суспільстві.

Учасники програми мають провести хоча б один публічний захід із щонайменше 20 учасниками. А якщо це онлайн-проєкт, зустрічей повинно бути не менш ніж 5.

Серед прикладів можливої діяльності, зокрема, такі:
1
культурні заходи;
2
круглі столи, дискусії;
3
презентації, семінари, тренінги, лекції, інклюзивні громадські заходи;
4
соціальна реклама у формі відео- та аудіороликів;
5
міжрегіональні журналістські програми та публікації, серії інтерв'ю, репортажів, колонок або інших журналістських матеріалів (наприклад, про людей, гідних відзнаки "Доброчесність України".
Організатори програми підтримають щонайменше 20 проєктів, максимальний бюджет яких становить 15 тисяч гривень. Бюджет може передбачати витрати на проїзд, проживання, харчування, гонорар, оплату інтернет-платформ для проведення заходів. На виготовлення реклами та сувенірів, екскурсії, пальне для авто та інші подібні витрати грошей не даватимуть.

Після реалізації проєкту учасники мають подати фінансовий звіт, а також опублікувати звітний допис (мінімум 300 слів і 3 світлини) у соцмережі.

Заявку на участь у програмі можна знайти тут.
Ukrainian Business Leaders: Promoting Innovation and Entrepreneurship (UBL PIE) – американська програма для молодих підприємців з України. Для учасників організують стажування у США, яке допоможе їм набути лідерських навичок та ознайомитися із закордонним досвідом.
2
підприємці від 21 до 40 років, які є громадянами України та живуть тут, а також вільно володіють англійською
18 січня 2021 року
Ця можливість підійде тим, хто хоче розвивати бізнес, соціальне підприємництво, інновації, технології, а також прагне економічного зростання регіону.

За умовами програми, учасників відправлять у Сполучені Штати. Усі витрати на переліт, проживання та стажування покриє американський уряд.

Підприємців ознайомлять з передовою діловою практикою та навчать налагоджувати контакти. Це допоможе їм вдосконалити лідерські здібності та змінити на краще свій бізнес.


Стажування проходитиме у певній бізнес-структурі. Це може бути приватне підприємство, корпорація, неприбуткова або міжнародна організація підтримки бізнесу, центр розвитку бізнесу при університеті, урядовий офіс економічного розвитку, бізнес-акселератор чи інкубатор тощо. Вибір конкретної структури залежатиме від досвіду та потреб кожного учасника. Змінити місце проходження практики буде неможливо.

Варто зазначити, що учасник повинен мати відповідний досвід роботи, а також бути готовим продовжувати кар'єру за обраним напрямком.
Зареєструватися у програмі можна за посиланням.
Міжнародна правозахисна організація Freedom House набирає учасників на III навчальну програму "Союзники: Школа солідарності з ЛГБТ+". Її метою є об'єднати людей, які підтримують ЛГБТ+ спільноту в боротьбі за права людини в Україні.
3
підприємці, викладачі, лікарі, журналісти, програмісти, ветерани, юристи, молоді політики, громадські активісти – всі, хто підтримує права ЛГБТ+
1 лютого 2021 року
До "Школи солідарності" запрошують учасників з усієї України. Організатори гарантують, що персональні дані заявників залишаться у таємниці.
Навчання триватиме приблизно 8 місяців та буде розбите на 3 практичні модулі, кожен з яких триватиме 3 дні. Заняття можуть частково перенести в онлайн-площину через ризик поширення коронавірусу. Перший модуль запланували на березень-квітень. Детальну програму, інформацію про тренерів та точні дати модулів повідомлять безпосередньо учасникам.

Студентів "Школи" ознайомлять з основами захисту прав людини та розкажуть, як в Україні формувався ЛГБТ+ рух. В рамках програми для них проведуть серію лекцій, дискусій та презентацій. Практичні заняття та індивідуальні консультації теж заплановані.
Після кожного модулю учасникам будуть задавати домашню роботу, а також радитимуть фільми й посібники про права людини та історію руху ЛГБТ+ у світі.

По завершенні навчання кожен отримає сертифікат від Freedom House.

Усі витрати (оплата навчання, проїзд, проживання та харчування) беруть на себе організатори.

Для участі у відборі необхідно заповнити онлайн-форму. Там треба обов'язково вказати контакти мінімум двох рекомендодавців.
Охочим варто поквапитися: кількість навчальних місць обмежена.
Посольство Сполучених Штатів у Києві оголошує Програму малих грантів публічної дипломатії. Підтримуватимуть проєкти в освітній сфері, які висвітлюють американсько-українську співпрацю в цьому напрямку або просувають українські освітні цілі з огляду на досвід США.
4
недержавні громадські організації, які зареєстровані та базуються в Україні
15 липня 2021 року
Проєкт має бути адаптованим під українську аудиторію, але водночас містити американський компонент. Наприклад, заохочуватимуть пропозиції за участі освітніх експертів зі Штатів. Перевагу будуть надавати проєктам, у яких українські заклади освіти вже співпрацювали із закордонними та/або мають потенціал для подальшої співпраці.

Наголошується, що конкурс не розрахований на ініціативи для дошкільної та початкової освіти.
Пріоритет матимуть проєкти, спрямовані, зокрема, на:
можливості професійного розвитку вчителів та керівників шкіл, коледжів, університетів та інших закладів освіти;
розвиток зв'язків між освітніми установами, місцевою владою, громадськими організаціями та бізнесом;
покращення доступу до якісної освіти для учнів та студентів з особливими потребами;
навчання в галузі лідерства, підприємництва, інновацій та громадянської освіти. Підтримуватимуть ініціативи від громадських організацій, якими керує молодь.
На впровадження проєкту громадська організація може отримати до 40 тисяч доларів. Учасники можуть взяти на себе частину витрат і координувати фінансування з іншими донорами, але це не обов'язково. Слід враховувати, що на обладнання можна спрямувати лише 20% від отриманого гранту.
Під умови конкурсів не підпадає фінансування наступних статей:
оренда офісу та комунальні послуги;
будівництво та ремонт приміщення;
придбання транспорту;
політично заангажована діяльність;
проєкти соціального спрямування;
стипендії;
академічні чи аналітичні дослідження, якщо вони не потрібні для реалізації більшого проєкту;
розваги (церемонії, вечірки, екскурсії тощо);
подорож або діяльність у США;
написання художньої літератури.
Пакет документів складається із заявки та детального бюджету у формі Excel- таблиці. Усі рекомендації щодо заповнення є тут. Зважте, що інформація має бути викладена англійською мовою. Надіслати документи можна на електронну пошту [email protected].

Зазначається, що у програмі буде 3 цикли розгляду заявок (до 15 лютого, 20 квітня та 15 липня 2021 року). Тому податися можна тричі, але якщо вам уже відмовили у фінансуванні, повторно пропозицію не розглядатимуть. Так само будуть відхиляти неповні заявки.

Важливо: учасникам конкурсу треба мати номер Dun & Bradstreet (DUNS), рахунок у системі SAM.gov та номер CCR (NCAGE). Усі деталі оформлення – за цим посиланням.
Організатори підкреслюють, що процес реєстрації доволі тривалий, тому радять подаватися якомога раніше.
Грантова програма Європейської мобільності для культури пропонує виплатити до 3 тисяч євро на квитки та добові витрати діячам культури, які хотіли б поїхати за кордон для співпраці. Податися на грант I-Portunus можуть митці з 41 європейської країни.
5
композитори та виконавці, бажано в жанрах класичної або традиційної музики та джазу, літературні перекладачі, архітектори та фахівці з культурної спадщини
28 лютого 2021 року (музика та переклад), 15 березня (архітектура), 15 квітня (спадщина)
Грантодавці підтримають короткострокові подорожі (від 7 до 60 днів) у проміжку з 2 червня по 30 листопада 2021 року з метою:
1
міжнародної співпраці;
2
участі в резиденціях для створення певного проєкту;
3
підвищення кваліфікації.
Квиток має коштувати до 350 євро. Розмір суми добових варіює в залежності від країни призначення (60-80 євро на день). Сума добових не може перевищувати 2600 євро. Підтвердження добових витрат не вимагають.

Зазначається, що на підтримку можуть розраховувати лише повнолітні митці. Ті, хто вже отримував такий грант, знову подаватися не можуть.

Прийом заявок з перших двох секторів (музика та переклад) вже триває до 18:00 (СET) 28 лютого 2021 року. Заявки від архітекторів прийматимуть з 15 січня, а фахівців зі спадщини — з 15 лютого впродовж 2 місяців. Результати розгляду заявок оголошуватимуть з 2 квітня.

Заявки, заповнені англійською мовою, приймають онлайн через персональний онлайн-кабінет. Всі вимоги заповнення заявки грантодавці зібрали в інструкції. Кожне поле має бути заповненим, інакше система не пропустить до відповідей на наступні питання.

Для аплікаційного пакету документів необхідно надати лист підтримки від приймаючої сторони. Всі додаткові документи мають бути у форматі PDF.
З тими аплікантами, чиї заявки будуть підтримані, підпишуть грантові угоди. Після подорожі необхідно відправити звіт, теж онлайн.

Заявку можна заповнити тут. Детальніше про вимоги програми та як створити успішну заявку можна прочитати за цим посиланням.
911
Поділитись публікацією
Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор