На сході сформували виборчі комісії навіть там, де виборів не буде 


image
Виборча дільниця в смт Зайцеве, 2019 рік Фото: Вільне радіо

Центральна виборча комісія затвердила склад територіальних комісій (ТВК) для місцевих виборів 2020. Цікаво, що обрано і членів комісій для округів, де вибори скасували. Ми розібралися, що вони робитимуть. 

 

Усі норми щодо роботи ТВК прописані в законі “Про місцеві вибори”

Територіальні виборчі комісії формує Центральна виборча комісія. Свої кандидатури подають від місцевих осередків партій, які є у парламенті, а також тих, які уклали угоди з партіями в парламенті. 

12-13 серпня цього року члени усіх обласних, районних та міських виборчих комісій збираються на перше засідання та приймають присягу. Зокрема й ТВК тих громад, де вибори не призначили. 

Така процедура прописана в законодавстві щодо чергових місцевих виборів. Призначають всюди, а працюватимуть надалі тільки ті, де вибори таки проводитимуть. Тобто, в 10 громадах з Донецької області та 8 з Луганської комісії збираються, визначають повноваження, приймають присягу і все. Подальших дій немає. Але якщо вибори на території округу таки призначать — ТВК працюватиме в звичному режимі. Стартувати можуть до 5 вересня, або максимум за 50 днів до виборів. 

 

Члени ТВК округів, де не буде виборів

Більшість членів ТВК — раніше працювали на виборах, представляли майже щоразу різних кандидатів та партії. Рекордсмен серед усіх — член Авдіївської виборчої комісії Василь Холостенко. Цей чоловік рахує голоси виборців з 2004 року. Цього разу призначений за поданням партії “Батьківщина”, був довіреною особою кандидата в нардепи Богдана Рогаченка в 2019 році, довіреною особою кандидата в президенти Олександра Клименка в 2014, членом комісії від “Батьківщини” в 2007,  членом партії “Батьківщина” №319 в списку на виборах в 2005, довіреною особою Віктора Ющенка на президентських виборах в 2004.  

Є й члени виборчих комісій без досвіду.

Серед керівного складу обрані здебільшого кандидатури за поданням від партій “Слуга народу”, “Опозиційна платформа За життя” та “Голос”.

Ознайомитися з даними про територіальні виборчі комісії ви можете в документі. 

 

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: