На Донеччині майже 60% виборчих дільниць частково доступні для людей з інвалідністю, решту ще не обстежили


image
Фото: Вільне радіо

З 1 330 виборчих дільниць, розташованих в районах Донецької області, підконтрольних українському уряду, перевірили на доступність близько 60%. Всі вони  —  частково доступні для людей з інвалідністю. 

 

Про це повідомив в.о. начальника управління містобудування та архітектури Донецької облдержадміністрації Василь Теклюк.

Він зазначив: під час комплексного аудиту в області обстежили 627 будівель, в яких під час виборів розташовується 781 виборча дільниця. Всі вони виявилися частково доступними для маломобільних людей.    За його даними, впродовж 2019-2020 років 42 будівлі в усьому регіоні облаштували елементами доступності. 

Зазначимо, виборчий кодекс України вимагає, аби до 1 січня 2025 року приміщення всіх виборчих дільниць стали доступними для маломобільних груп людей. Отже, місцева влада має завершити перевірку стану всіх будівель та зробити їх доступними для всіх без виключення.  

Додамо, виборчі дільниці зазвичай розташовують у громадських будівлях, які б мали бути доступними за замовчуванням

“Виборчі дільниці – це школи, дитячі садочки, лікарні, клуби. Ми, як кажуть, двох зайців уб’ємо: приведемо у відповідність не лише виборці дільниці, а й ті об’єкти, які стануть для маломобільної категорії доступними”, – зазначила голова Донецької обласної організації “Союз осіб з інвалідністю України” Надія Поламарчук.

Додамо, напередодні президентських виборів минулого року журналісти Вільного радіо обстежили доступність 37 з 39 виборчих дільниць Костянтинівки. Майже всі вони були розташовані в школах. Лише у 8 ДВК з 37-ми були пандуси. А в Бахмуті з 38 міських дільниць пандусами були облаштовані лише 13 (ще 4 ДВК пандусів не потребували, бо вхід до будівель був на рівні з землею)

Нагадаємо, чергові місцеві вибори в Україні мають відбутися 25 жовтня 2020. Але в деяких громадах вздовж лінії розмежування, де управління здійснюють військово-цивільні адміністрації, виборів цього разу не буде.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: