Підтримати
Мешканці Мирнограда самостійно зробили зливову каналізацію у дворі
Фото: з відкритих джерел

Рельєф району Східний має ухил, якому заважає один з будинків. Тому всі дощові, зливові й талі води раніше підіймалися до вхідних дверей під’їздів. Допомоги від міста мешканці не допросилися, тож знайшли інший шлях.

 

“Під час невеликого дощу обсяг води був настільки великий, що підіймався до 2-3 сходів під’їзду”, — розповідає про проблему свого будинку Вікторія Пантелеєва в коментарі телеканалу “Орбіта”.

Це вона написала проєкт та виграла конкурс соціальних ініціатив “Моє місто” від ГО “Покровська платформа спільних дій”. На гроші з нього і зробили зливову каналізацію у дворі та навіть невеликий сквер біля школи поряд.

“Це екологічний проєкт. Він коштував 70 тисяч гривень. Раніше мешканці мали “плавати на човнах”. Ми впевнені, що проблеми цієї ділянки завершились завдяки реалізації цього проєкту”, — каже менеджерка проєкту ГО “Покровська платформа спільних дій” Юлія Лемяскіна.

Фінансувала роботи компанія “Донецьксталь”.

Додамо, зливових каналізацій в містах Донеччини не вистачає. Наприклад, в Часів Ярі та Сіверську їх немає взагалі, в Торецьку таких 6, в Бахмуті системи є на 8 вулицях.  Через це в зливи дороги наповнюються водою.  

Зазначимо, на неділю, 19 вересня, на Донеччині знову прогнозують дощі.

Куди звернутись, щоб у дворі зробили зливову каналізацію (“ливньовку”)

  • За зливову каналізацію та її стан відповідає місцева влада. Тож спочатку варто поцікавитись щодо планів місцевого управління житлово-комунального господарства. Можливо у вашому дворі планують облаштувати систему для відтоку дощової води. Сюди ж варто звертатися, якщо зливова каналізація є, але забита.
  • Якщо в бюджеті громади не заклали гроші на розв’язання проблеми вашого двору, то ви самі можете запропонувати такі витрати. Зверніться до депутата  міської ради, який відповідає за ваш округ. Також можете зателефонувати на пряму лінію з начальником управління житлового-комунального господарства. Дані про обох варто шукати на сайті своєї міської ради. 

Наприклад, в Бахмуті ви можете подивитись депутата по своєму округу в розділі “Міська рада” на їхньому сайті. А в розділі “міське господарство” є графік прийому керівництва управління ЖКГ та їхні контакти.

  • Якщо зверненнями досягти нічого не вдалося, напишіть проєкт по створенню зливової каналізації самі та запропонуйте міській раді в рамках “Бюджету участі”.

Бюджет участі — це щорічний проєкт по залученню місцевих мешканців до життя та облаштування своїх громад. Учасники претендують на те, щоб на їхні ідеї виділили гроші з міського бюджету. Потрібно скласти бюджет робіт та продумати хто їх виконає.

Якщо всі сусіди підтримають вашу ідею, то буде шанс отримати фінансування і позбутися стоячої води у дворі.  

  • Якщо ж у Бюджеті участі перемогти не вдалося — спробуйте піти шляхом мирноградців! Запропонувати той самий проєкт можна міжнародним організаціям та підприємствам поряд, які організовують конкурси соціальних проєктів. Розповісти про такі вам можуть і у міській раді. 

Читайте також:


Завантажити ще...