image

Шпаргалка для чиновника. 7 проблем Бахмута, які можна вирішити в 2020 році (чек-ліст)

|
24 Жовтня 2019

Вже за кілька місяців депутати будуть голосувати за бюджет та міські програми на наступний рік. Зараз над проектами рішень працюють депутатські комісії. Ми запитали у підприємців, активістів з різних сфер та просто бахмутян що б вони хотіли локально або глобально змінити в місті. Які вони бачать проблеми та як подати свої пропозиції з необхідних в наступному році змін — читайте в матеріалі.
Наталя Жукова
членкиня Національної спілки краєзнавців України та бахмутська активістка
Два рази на рік в Бахмуті палять листя. Цей сморід заважає нормально дихати, від нього нікуди не дінешся, Коли я була вагітною, від цього жахливого запаху мені ставало зле. А що казати про дітей, людей з хворобами дихальних шляхів? Комунальники кажуть: "Ніяких інструкцій щодо цього нам не надходило". Яких інструкцій ви чекаєте? Скористайтеся досвідом інших міст, почніть компостувати листя
ЯК ВИРІШИТИ?
Розробити нові інструкції для комунальників та комунальних установ, а також проводити роз'яснювальну роботу в приватному секторі.

Листя, яке палять кожної весни та осені, вивільняє в повітря отруйну речовину бензопірен. Накопичуючись в організмі, він може спричинити онкозахворювання.

Технологію компостування успішно використовують по всій Україні. Для цього необов'язково купувати спеціальні контейнери – достатньо просто відгородити невелику ділянку землі металевою сіткою чи парканом і скидати туди опале листя.

Так може робити будь-який садок, школа, лікарня та інші установи. Компост, на який перетворюється листя, можна використовувати як органічне добриво.

Крім того, якщо долучати до компостування дітей, це допоможе виховати правильну позицію щодо переробки відходів. А це в перспективі значно покращить екологічний стан у місті.

Подібну ідею розвивають вже більше, ніж у 230-ти школах по всій країні. В рамках проекту "Компола" школярі перетворюють відходи з їдалень на поживне добриво, змішуючи їх з опалим листям та відправляючи на компостування.
ХТО МОЖЕ ВИРІШИТИ?
Кожен власник приватного будинку на своєму рівні, директор(ка) освітньої чи будь-якої іншої установи на своїй території, міська влада з допомогою КП "Бахмутський комбінат комунальних підприємств" на рівні всього міста
Маша Вишедська
бахмутська художниця
Останнім часом все більше людей палять у громадських місцях, зокрема на літніх майданчиках. У нас є закон, який забороняє палити в людних місцях, але його ніхто не дотримується. Крім того, цю проблему ніяк не контролюють. Складається враження, що людей, які не палять, взагалі не хочуть захищати. Я б хотіла, щоб подалі від літніх майданчиків ресторанів робили окремі місця для курців замість того, щоб ставити їм попільнички прямо на столи. Не всім подобається дихати димом
ЯК ВИРІШИТИ?
На законодавчому рівні дійсно прописано, де не можна курити. Серед таких місць – лікарні, школи та приміщення закладів ресторанного господарства. Та про прилеглу територію, тобто літні тераси, в законі нічого не сказано – там курити не забороняють. Це залишається на розсуд власників закладів.

Тих же, хто порушує закон, можуть штрафувати. Громадяни можуть скаржитись на курців до поліції. Це не тільки змусить не курити в забороненому місці, але і поповнить бюджет.
ХТО МОЖЕ ВИРІШИТИ?
На законодавчому рівні дійсно прописано, де не можна курити. Серед таких місць – лікарні, школи та приміщення закладів ресторанного господарства. Та про прилеглу територію, тобто літні тераси, в законі нічого не сказано – там курити не забороняють. Це залишається на розсуд власників закладів.

Тих же, хто порушує закон, можуть штрафувати. Громадяни можуть скаржитись на курців до поліції. Це не тільки змусить не курити в забороненому місці, але і поповнить бюджет.
Микита Безмен
член молодіжної ради при виконкомі Бахмутської міської ради
На мою думку, в адміністрації міста не вистачає молодих ініціативних людей. Але ситуація має покращитись вже наступного року, адже тоді пройдуть вибори місцевої влади. Зміниться керівництво міста, його адміністративний склад. Я на 90 відсотків упевнений, що це будуть люди молодші, більш активні, більш розвинені у сучасних галузях життя. З новим поглядом, підходом, освітою. Це дасть змогу залучати інвесторів, відкриє ширші перспективи для бізнесу, зробить умови для розвитку підприємства у місті більш привабливими
ЯК ВИРІШИТИ?
Рівень зацікавленості української молоді політикою залишається досить низьким. У 2017 році центр "Нова Європа" спільно з фондом ім. Фрідріха Еберта провів всеукраїнське опитування молоді. Результати виявилися невтішними – політичне життя для молодих українців стоїть на останньому місці. Бути політично активним важливо лише для кожного п'ятого молодого українця.

Збільшити кількість молодих людей, яких цікавить суспільне життя міста, допоможе залучення їх до громадських і волонтерських організацій та молодіжних просторів. Вирішуючі актуальні проблеми міста, беручи безпосередню участь в його розвитку, молодь краще усвідомлює, чому важливо займати активну громадську позицію.

Наприклад, можна влаштовувати заходи, на яких пояснювати, які шанси дає молоді участь у суспільно-політичному житті громади.

Ті, хто зацікавляться політикою, зможуть спробувати себе кандидатом на керівні посади в місті. Адже в 2020 році заплановані місцеві вибори. Сума застави в Бахмутській ОТГ ще не визначена. Але, наприклад, у 2017 році обирали голову Сіверської ОТГ і тоді кандидати на цю посаду віддавали по 1217 грн застави за участь.


ХТО МОЖЕ ВИРІШИТИ?
Молодь міста, всі виборці
Віктор Буслов
активіст
Зараз у багатоквартирних будинках були встановлені лічильники, але для людей, для ОСББ, не донесли, як ними користуватися. Тобто, тепломережа подає тепло по максимуму, а лічильником його можна регулювати. Цього майже ніхто не знає. Якщо не регулювати подачу тепла лічильником, то рахунки будуть приходити завеликі. Якщо ж налаштувати лічильник, тепло буде подаватися в повному обсязі, а рахунки зменшаться. Якщо це знати, то можна значно економити. Треба якось донести це до людей, аби підвищити рівень їхнього життя. Я розумію, що теплопостачальнику це невигідно, але місцева влада може взяти це під контроль. Якщо цього не робити, відбудеться криза неплатежів: у людей не буде грошей розрахуватися за тепло, і вони просто перестануть платити взагалі
ЯК ВИРІШИТИ?
Ситуацію з теплопостачанням, яка склалася в Бахмуті, можна і треба контролювати. До цього мають долучитись відповідні органи Бахмутської міської ради, яким підпорядковується компанія-теплопостачальник. Допомогти могло б розпорядження, згідно з яким представники ТОВ "Бахмут Енергія" мають розповідати людям, як правильно відрегулювати лічильник, аби заощаджувати на опаленні.
ХТО МОЖЕ ВИРІШИТИ?
Голови ОСББ, компанія-теплопостачальник ТОВ "Бахмут-енергія", місцева влада через профільне управління.
Данило Москот
бахмутський підприємець
На Новому ринку є дитячий майданчик, на якому стоять переповнені сміттєві контейнери. Вони не призначені для викидання сміття в такому об'ємі – ці смітники замалі, вони десь літрів 15. Там завжди купа сміття, але ж там гуляють діти. І так не тільки там, а й по всьому місту. Мені здається, встановлення високих закритих сміттєвих баків, до яких немає доступу ні собак, ні вітру, змогло б вирішити цю проблему. І це не дуже дорого
ЯК ВИРІШИТИ?
З проблемою переповнених смітників і справді не складно боротися. Це відповідальність міської влади. Якщо направлять кошти на придбання містких контейнерів для цього місця або ж привезуть з іншої точки, де великий бак не потрібен, бахмутянам стане приємніше гуляти чистим містом.

Є також альтернативний варіант — написати проект закупки бака в рамках бюджету участі, який щорічно проводиться на міському рівні.

Нагадаємо, журналісти Вільного радіо побували на полігоні твердих побутових відходів ТОВ "Умвельт Бахмут" та дізналися, що викидають бахмутяни та які проблеми цим створюють.

Також на нашому сайті ви можете пройти тест, щоб дізнатися, яке сміття можуть побачити ваші правнуки.
ХТО МОЖЕ ВИРІШИТИ?
Ініціативні бахмутяни, ТОВ "Умвельт Бахмут", профільне управління місцевої влади.
Марина Шажко
волонтерка і керівниця ГО "Бахмутське товариство захисту тварин "Лада"
Для мене дуже важливою є проблема з безпритульними тваринами. Зараз узгоджують договір на відлов безпритульних собак за 200 тис грн – сума немала. Це марна праця: сьогодні тварин відловили, через два місяці їх стало в 4 рази більше. В цьому немає сенсу, через рік все буде повторюватись. Треба вирішувати проблему на місці: займатися стерилізацією тварин, пристроювати їх. У Львові, наприклад, змогли ж налагодити роботу комунального підприємства так, щоб вирішити цю проблему. Там тварин і стерилізують, і пристроюють. Як результат, їхня кількість на вулицях значно зменшилася. Я бачу вихід у масовій стерилізації, а не евтаназії, як це роблять у нас
ЯК ВИРІШИТИ?
Взірцем для інших міст України у сфері поводження з безпритульними тваринами можна вважати Львів. Там кожну собаку реєструють та ведуть електронний облік кількості дворняг на вулицях. Також львівські комунальники налагодили електронну базу всіх загублених тварин: знайдених собак вони чипують та присвоюють електронний код, за яким можна знайти хазяїна. До того ж, ролики про прилаштування тварин показують по місцевих ЗМІ. На цей комплекс мір львівська влада витрачає в середньому 2,5 млн грн на рік. Тобто в 10 разів більше, ніж запланували на стерилізацію в Бахмуті на цей рік.

Крім того, дієвим методом у вирішенні проблеми бродячих тварин є соціальна реклама. Наприклад, цього року в єдиному в місті товаристві захисту тварин "Лада" влаштували конкурс на найкраще оголошення про пошук будинку для безпритульних собак. Подібні заходи можна проводити як від громадських організацій, так і на рівні місцевої влади.

До того ж, невирішеною є проблема безвідповідальних власників тварин. З ними необхідно проводити роз'яснювальні бесіди. Опікуватись цим має спеціальний орган міської влади або поліція.
ХТО МОЖЕ ВИРІШИТИ?
Міська влада
Аркадій Петросян
голова молодіжної ради Бахмута
Я вважаю, що нам треба переглянути відносини з підприємцями, більше розвивати інвестиційну інфраструктуру. Також пріоритетною є праця над агломераціями з ближніми містами задля конкурентоспроможності та покращення спільної логістики. Для цього треба створити фонд інвестиційного розвитку Бахмута та розробити нову програму розвитку інфраструктури 2030+
ЯК ВИРІШИТИ?
Механізм взаємодії та інфраструктурні плани визначають депутати міської ради. Вони напрацьовують пропозиції та проекти рішень у профільних комісіях, а тоді виносять їх у зал голосування. Подати свої пропозиції профільним комісіям можна в письмовому вигляді. До цього можуть долучитися підприємці міста.
ХТО МОЖЕ ВИРІШИТИ?
Міська влада
Як ви можете впливати на зміни в місті на наступний рік
Звертатись до профільних управлінь
Наприклад, якщо тече дах в багатоповерховому будинку, розбиті дороги у дворі, не працює ліфт— в управління розвитку міського господарства та капітального будівництва Бахмутської міської ради
Писати звернення на ім'я мера
Приймає звернення з усіх питань. Онлайн форму можна подати через сайт міської ради, для цього натисніть на посилання. Окремо можна звертатись під час прямої лінії з очільником міста. Її заздалегідь анонсують на тому самому сайті
Бюджет участі
Це проект, який надає можливість самостійно розв'язувати проблеми громади за бюджетні кошти. З 1 вересня приймають заявки на проекти наступного року. Деталі ви можете дізнатися за посиланням
Система петицій
Якщо ваше звернення до місцевої влади набере більше 250 голосів, то депутати зобов'язані розглянути питання на сесії. Звернутися з петицією до Бахмутської міської ради можна за цим посиланням


1094
Поділитись публікацією
Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор