Шахта Золоте
Шахта "Золоте", Фото: Вільне радіо

Зустріч запланували на 2 вересня. 

 

Про це повідомляє Українська делегація для участі у Тристоронній контактній групі.

Головувати на засіданні буде фахівець з гірничої справи Файбергської гірської академії (Німеччина) Карстен Дребенштедт. 

Для довідки:
Карстен Дребенштедт — професор в області гірничої справи з 1999 року. Він вивчає і викладає шахтне планування, гірничодобувні технології, екологію в гірничодобувній промисловості, меліорацію, управління водними ресурсами в шахтах і вивчення сировинних матеріалів. Карстен Дребенштедт працює як запрошений лектор в Казахстані, Кенії, Лаосі, Намібії, Сербії, Словаччини та Росії. Він також бере участь у місіях з акредитації для навчальних курсів по геології (гірничої справи) в Німеччині, Румунії та Казахстані. Є генеральним секретарем Міжнародного форуму ресурсних університетів зі сталого розвитку (WFURS) і членом Товариства професорів гірничої справи (SOMP), в Раді якого він представляв Європу з 2006 по 2015 рр. Карстен Дребенштедт організував більше 50 національних та міжнародних конференцій

Зазначимо, журналісти Вільного радіо зараз працюють над великими текстами про вплив затоплення шахт. Перший текст з циклу вже є на сайті:

Затоплення шахт впливає на воду та ґрунти. 

“Ми у багатьох місцях пройшли “точку повернення” і можемо зробити тільки щось навздогін. Я навіть рівняння винайшов про швидкість підйому шахтних вод. Ми маємо інтервал у проміжку від 5 до 10-ти років”, — каже гірничий інженер Євген Яковлєв.

Раніше діалогу щодо цих проблем в Тристоронній контактній групі не було. 

У жовтні минулого року міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков звернувся до генерального директора МАГАТЕ з проханням відправити моніторингову місію групи експертів на Донбас, для перевірки наявних екологічних загроз. Але, як повідомляє українська делегація у Тристоронній контактній групі, Росія блокує доступ інспекторів МАГАТЕ до ядерного матеріалу на тимчасово окупованих територіях.

Це підтверджують і правозахисники, які займаються цим питанням та проводили дослідження екологічної ситуації на сході України.

“Українська сторона економічної підгрупи надала перелік кандидатів, які можуть увійти в цю робочу групу. Але наразі це питання блокується, не виконується через відсутність реакції зі сторони Російської Федерації. Немає відповіді, тому цей процес не запускається”, — розповідає менеджерка проєкту «Миробудування та примирення з питань екологічного та ресурсного відновлення на Сході України» БФ “Право на захист” Олександра Лук’яненко.

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...