Как во время карантина оформляют и продолжают выплаты переселенцам Донбасса (Разъяснение)
В Україні спростили подачу заяв на грошову допомогу для родичів загиблих та ветеранів з інвалідністю, ілюстративне фото: Вільне радіо

Заяву на виплату грошової допомоги у разі загибелі військового чи отримання поранення, що призвело до інвалідності, наразі треба подавати до Мінветеранів. Відомство прийматиме рішення про виплату і перераховуватиме допомогу напряму отримувачу. Подати заяву можна паперову або через “Дію”. У вересні 2024 року Кабмін змінив порядок отримання допомоги. Як подати заяву та які суми компенсацій передбачені, розповідаємо детальніше.

 

Відповідні зміни до постанови Кабінету Міністрів України щодо спрощення порядку призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни гарантії їх соціального захисту” затвердили 24 вересня 2024 року.

Заяву на призначення виплати за загибель чи інвалідність військовослужбовця треба подавати до Міністерства у справах ветеранів. Додаткова заява до місцевого управління соцзахисту для отримання грошей більше не потрібна. Якщо виплату призначать, Мінветеранів перераховуватиме гроші напряму. Про призначення виплати мають повідомити протягом трьох днів з прийняття рішення. 

У відомстві приймають паперові заяви, які можна надіслати до міністерства поштою.

Також подати заяву можна через “Дію” або Єдиний державний реєстра ветеранів війни.

Подати заяву через портал “Дія” можуть громадяни України, через Реєстр — громадяни України, іноземці або особи без громадянства за наявності ІПН. Допомогти з поданням заяви можуть у ЦНАП.

Електронна заява на отримання виплати за поранення або загибель на війні (вимоги)

В електронній заяві необхідно вказати:

  • ПІБ;
  • стать;
  • дату народження;
  • ІПН;
  • адресу задекларованого/зареєстрованого  та фактичного місця проживання;
  • серія та номер паспорту громадянина України;
  • контактні дані;
  • серія та номер посвідчення члена сім’ї загиблого Захисника чи
  • Захисниці України/особи з інвалідністю внаслідок війни (за наявності);
  • серія та/або номер (за наявності) довідки МСЕК;
  • реквізити банківського рахунку.

Знадобляться також і інші документи, наприклад, для підтвердження рідства (свідоцтво про народження, про шлюб). Повний перелік необхідних даних і документів можна знайти за посиланням.

Сума виплати у разі загибелі військового чи набуття інвалідності на російсько-українській війні у 2024 році

Одноразова грошова допомога в разі загибелі (смерті) військового становить 750  прожиткових мінімумів, які діяли на 1 січня року, в якому людина загинула. Станом на 2024 рік це 2,27 млн грн. 

Це норми для мирного часу. Водночас, згідно постанови Кабміну  від 28 лютого 2022 р. № 168, під час воєнного стану родичі загиблих військовослужбовців мають право отримати допомогу у 15 млн грн. 

Одноразова грошова допомога в разі встановлення інвалідності

внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання становить:

  • I група інвалідності — 400 прожиткових мінімумів (на 2024 рік  — 1,2 млн грн);
  • IІ група інвалідності — 300 прожиткових мінімумів (на 2024 рік  — 908 тис. грн);
  • IІІ група інвалідності — 250 прожиткових мінімумів (на 2024 рік  — 757 тис. грн).

Нагадаємо, раніше ми розповідали,  як військовому оформити інвалідність, хто і як може оформити інвалідність ІІ групи, які передбачені пільги та пенсії. Також роз’яснили, які виплати передбачені військовим за поранення та куди звертатись родичам загиблих військовослужбовців.

 


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...