Близько 11,5 мільярдів російських рублів нібито направлять на модернізацію об’єктів комунальної сфери на тимчасово окупованих територіях Донеччини. Домогтися стабільного водопостачання там намагаються роками, але графіки подачі води залишаються реаліями життя й досі.
Про майбутнє фінансування заявив ставленик Кремля у так званій “ДНР” Денис Пушилін.
“У 2024 році в “ДНР” передбачено значний обсяг відновлювальних робіт у сфері ЖКГ і для поліпшення ситуації у сферах водопостачання, водовідведення, а також теплопостачання передбачено фінансування в обсязі 11,5 млрд рублів”, — заявив псевдоватажок.
З цієї суми понад вісім мільярдів рублів обіцяють витратити на модернізацію сфери теплопостачання. Окупанти буцімто проведуть капремонт більш ніж 48 кілометрів теплових мереж, а на котельнях замінять 73 котли та 13 помп.
При цьому, заявляє Пушилін, на 39 об’єктах будівельно-монтажні роботи почалися ще до завершення поточного опалювального періоду.
Іншу частину грошей витратять на модернізацію сфери водопостачання та водовідведення. Ця сума нібито покриє потреби з ремонту понад 77 кілометрів магістральних водоводів.
Пропагандистський проєкт водогін “Дон — Донбас”, який мав би збільшити кількість питної води у мережі так званої “ДНР” не виправдав очікувань окупантів. Очільник окупаційної адміністрації Денис Пушилін визнавав, що проблему з водою там вирішити не можуть. Водогін від Дону все одно не закриє всі потреби.
Окупанти заявляють, що станом на квітень 2024 року там проводяться налагоджувальні роботи, оскільки “ця споруда дуже складна”. Наразі водовід подає близько 250 тисяч кубометрів води на добу від запланованих 288 тисяч.
Такі об’єми буцімто дають можливість перейти на щоденну подачу води до п’яти годин на добу, окрім віддалених районів окупованої частини Донеччини.
Крім того, раніше ставленик Кремля Пушилін заявляв, що ситуація з опаленням на тимчасово окупованій частині Донецької області складна. Серед причин він називав відсутність централізованого водопостачання, постійні обстріли та зупинки котелень через пошкодження ліній електропередач.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.