Оповіщення про повітряну тривогу від ДСНС: чи приходитимуть ці сигнали на телефон найближчим часом
У вересні 2022 року ДСНС тестувала нову систему оповіщення про повітряну тривогу. Тоді на мобільні телефони приходили текстові повідомлення та гучний звук сирени. Зараз так про небезпеку українців не сповіщають. Розповідаємо, чи запрацює ця система найближчим часом.
Ситуацію прокоментували у ДСНС у відповідь на запит Вільного радіо.
У вересні 2022 року ДСНС запустили пілотний проєкт — тестували розсилку повідомлень про загрозу обстрілів. Сигнал про небезпеку надсилали через операторів мобільного зв’язку на телефони українців, які перебували в зоні дії станції оператора. Абоненти отримували текстове повідомлення про небезпеку, а також гучний звуковий сигнал, який надходив навіть тоді, коли звук на телефоні був вимкнений.
Для отримання таких сповіщень підключення телефону до інтернету не потрібне.
Після тестування У ДСНС з’ясували, що ця система працює справно. А от чи користуватись нею — тепер мають вирішувати органи місцевого самоврядування. На них поклали обов’язки сповіщати про надзвичайні ситуації згідно з Кодексом цивільного захисту України.
Це рішення мають ухвалювати окремо у кожному регіоні.
“У разі ухвалення головою відповідної обласної військової (державної) адміністрації рішення про інформування населення з використанням сервісу широкомовного передавання повідомлень операторів мобільного зв’язку про загрозу виникнення або виникнення надзвичайної ситуації на територіальному або місцевому рівнях (повітряної тривоги тощо), на мобільні телефони у визначених регіонах (де є загроза) надійде відповідне повідомлення”, — повідомили в ДСНС.
Нагадаємо, в Україні живе понад 2 млн людей з вадами слуху. Вони не можуть почути сирену, якою найчастіше сповіщають про загрозу. Тож їм доводиться вдаватися до хитрощів. Наприклад, переселенці з Маріуполя Оксана та Владислав, аби бути в курсі тривог, ставлять телефони в режим вібрації та примотують до руки канцелярською резинкою.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.