В Бахмуті на комунальному транспорті з’явилася прихована агітація. На тролейбусах розклеїли банери зеленого кольору з написом. Такі ж заклики розповсюджує один з кандидатів в депутати від “Слуги народу”.
Журналісти Вільного радіо та мешканці Бахмута помітили, як на деяких тролейбусах комунального підприємства“Бахмутелектротранс” з обох боків з’явилися банери зеленого кольору з написом “ПЕРЕХОДЬ НА “Зе” ЛЕНИЙ” та дорожнім знаком пішохідного переходу. Такі тролейбуси ми помітили на 3 та 4 маршруті.
Такі ж постери, але вже російською, ми помічали на стінах деяких будівель, кіосків тощо. Проте на них вище є напис “25 октября”. В цей день відбудуться місцеві вибори де люди обиратимуть голову громади та депутатів місцевої і районної ради.
Ми також зафіксували, що подібні постери з ідентичним написом роздають з агітаційним буклетом виборцям. Їх на своїй сторінці в Instagram публікував кандидат в депутати від партії “Слуга народу” Олександр Бабенко.
А на сторінці у Facebook він опублікував відео, на якому чоловік в зеленій кофті з написом “Зе! Місцеві. Слуга народу” по трафарету зеленою фарбою наносить на тротуарах напис “Переходь на “Зе”лений”. В дописі до відео Бабенко пише “Переходь на зелений! Будь з нами!”.
Журналісти Вільного радіо звернулися до директора КП “Бахмутелектротранс” Володимира Капаруніна за роз’ясненням, що це за банери. Він пояснив, що це не реклама і не агітація.
“Яка це реклама? Переходити дорогу потрібно хіба на червоний? Треба переходити на зелений колір. Там не стоїть ніякий логотип. Де ви там побачили “зе-логотип”? Ні, це ніяка не реклама. Політичною рекламою ми не займаємося. Якщо ви знаєте, як виглядає реклама “Зе”, то це не вона”, — коментує ситуацію директор КП “Бахмутелектротранс” Володимир Капарунін.
Тобто за розміщення банерів комунальному підприємству офіційно не платили.
Заклик переходити на “Зе-лений” — це прихована агітація
Журналісти Вільного радіо звернулися за роз’ясненням до Громадянської мережі спостереження за виборами “ОПОРА”. Вони пояснили, що наліпки на тролейбусах з політичною агітацією, це порушення статті 57 виборчого кодексу, де вказано, що розміщення будь-якої політичної агітації на громадському транспорті заборонено. Проте ці наліпки — це прихована агітація.
“Це креативна прихована форма агітації, ці літери. І ми можемо рекомендувати водію зняти цю наліпку. Але якщо поліція складе протокол, то перспективи не буде, щоб в суді дали ходу в подальшому. Тому що неможливо ідентифікувати суб’єкта виборчого процесу. А відповідно немає на кого складати протокол”, — пояснила Вільному радіо координаторка спостереження Громадянської мережі “ОПОРА” за виборами у Донецькій області Анастасія Боровська.
Тож, через таку лазівку навіть якщо такі банери залишаться в день тиші і день виборів, то юридично це не буде вважатися порушенням. Тоді як всі агітаційні матеріали згідно з законодавством мають бути прибрані за день до виборів.
Нагадаємо, журналісти Вільного радіо вже помічали порушення виборчого кодексу в громадському транспорті Бахмута. Так, на місцевих маршрутках були наліплені постери російською мовою, з символікою політичної партії “Порядок” та іменем і прізвищем кандидата-самовисуванця Олексія Реви. Але 22 жовтня журналісти прослідкували за близько 10 маршрутками і помітили, що агітації на них вже немає.
Крім того, заборона на розміщення агітації діє і в таксі. Але в Бахмуті 3 різні служби агітують за 3 різні партії та кандидатів. Детальніше про це читайте в матеріалі: 3 служби таксі Бахмута агітують за кандидатів та партії. Це заборонено законом.
Під час спостережень Вільного радіо за маршрутками 22 жовтня, ми помітили, що на таксі незаконна агітація є й досі.
Правоохоронці вже взялися розслідувати цю справу, зв’язались з редакцією Вільного радіо та попросили надати фотографії машин з агітацією.
Читайте також: