В Бахмуті протестували через якість води. Після мітингу учасники отримували гроші в офісі політпартії (відео)


image
Фото: Вільне радіо

23 вересня в Бахмуті під офісом місцевого водопостачальника пройшов мітинг, який організувала політична партія, що висувається на місцеві вибори. Протестувальники стояли не лише з плакатами, а й з партійними прапорами. Журналісти Вільного радіо також побували на мітингу, дізналися про вимоги протестувальників та помітили, що він був схожий на проплачений.

 

Вдень 22 вересня на сторінці у Facebook партії “Опозиційна платформа — За життя Бахмут” з’явилося оголошення про мітинг під адміністрацією КП “Бахмут-Вода”. Закликали прийти на нього людей, яких не влаштовує робота водопостачальника. Захід запланували 23 вересня об 11:00.  

В Бахмуті протестували через якість води. Після мітингу учасники отримували гроші в офісі політпартії (відео)

На мітинг людей звозили автобусами

Журналісти Вільного радіо приїхали на місце збору трохи раніше та зафіксували як учасники мітингу організовано виходили  з автобусів. На мітинг загалом приїхало понад сотню людей.

В Бахмуті протестували через якість води. Після мітингу учасники отримували гроші в офісі політпартії (відео)

В Бахмуті протестували через якість води. Після мітингу учасники отримували гроші в офісі політпартії (відео)

У декого з них були невеличкі прапори України, в інших — великі прапори синього кольору з символікою партії “Опозиційна платформа — За життя”.

Головна вимога мітингарів — зміна керівництва

Акцію протесту розпочали близько 11-ї години дня. Чоловік з рупором оголосив, що вони прийшли під стіни комунального підприємства “Бахмут-Вода” через скарги містян на воду:

“Сьогодні “Опозиційна платформа — За життя” зібрала людей тому, що не можна вже терпіти свавілля влади. Ми вимагаємо, щоб до нас вийшло керівництво. Трущіна (начальника КП “Бахмут-Вода” – ред.) до нас сюди давайте. Давайте це казати разом, тому що досить це терпіти. Нам потрібно сказати про якість води, чому такі великі тарифи”.

В Бахмуті протестували через якість води. Після мітингу учасники отримували гроші в офісі політпартії (відео)

Після цього люди почали повторювати за чоловіком і скандувати фрази: “Ні заржавілій воді, ні іржавій владі”, “Трущіна на вихід”, “Трущіна у відставку”. У людей також були із собою плакати із подібними гаслами. Перед дверима “Бахмут-Води” мітингувальники також поставили 5-літрову пляшку з водою мутно-зеленого кольору. За словами мітингарів, — це вода з-під крану.

В Бахмуті протестували через якість води. Після мітингу учасники отримували гроші в офісі політпартії (відео)

Зазначимо, мітинг організували паралельно з засіданням Бахмутської міської ради, на якій й був Сергій Трущін, адже він чинний депутат. Проте, після закінчення сесії, Трущін на мітинг так і не приїхав. До людей вийшли інші представники КП “Бахмут-Вода”: заступник директора з питань фінансів і збуту Дмитро Підкуйко, начальник юридичного відділу Іван Канаєв та прессекретарка комунального підприємства Діана Шароді.

Мітингувальники передали свої вимоги:

  • Знизити тарифи;
  • Покращити якість питної води;
  • Організувати стабільну подачу води на мікрорайон “Забахмутка”;
  • Провести аудит підприємства (начебто вперше за останні 10 років); і опублікувати результати в ЗМІ;
  • Відставка начальника КП “Бахмут-Вода” Сергія Трущіна.

На свій захист представники КП “Бахмут-Вода” людям заявили, що незалежний аудит проводився 1,5 роки тому, скарг на водопостачання в мікрорайоні “Забахмутка” останнім часом вони не отримували, а якість води станом на 23 вересня в нормі. Також, людям роз’яснили як вони розраховують тариф та чому він зараз такий (33 гривні 17 копійок). 

Скаржаться на іржаву воду та наліт

Журналісти Вільного радіо намагалися поспілкуватися з мітингувальниками, але більшість людей все ж відмовлялися з нами розмовляти. Поставити питання щодо самої суті протесту вдалося лише 10 людям. Вони розповіли, що на мітинг дізналися не через пост у Facebook, їм подзвонили особисто з партії.

“Про мітинг з партії зі своєї дізналася. По телефону подзвонили і покликали. Мене особисто не влаштовують тарифи”, — розповідає жінка, яка відмовилася називати своє ім’я.

“Запропонував стосовно того, хто проти поганої води. Депутат міської чи районної думи запросив”, — додає чоловік Максим. 

“Як я дізналася? Просто покликали, я й прийшла”, — каже бахмутянка Людмила.

Ще 3 бахмутянки кажуть, що дізналися через своїх подруг та знайомих, які їх покликали.

“Дізналася я, потім сказала знайомій. І так сарафанне радіо спрацювало”, — каже Тетяна. 

В Бахмуті протестували через якість води. Після мітингу учасники отримували гроші в офісі політпартії (відео)

Учасники акції протесту кажуть, що їх дійсно не влаштовує вода, однак мало хто з них звертався до КП “Бахмут-Вода”.

“А щось зміниться, якщо я пожаліюся? Проблеми з водою були починаючи з 1992 року. В мене взагалі проблеми в цій країні, ще з того часу, як розвалився Радянський союз”, — розповіла Вільному радіо одна з мітингувальниць. Представитися жінка не захотіла.

“Іржава вода в мене в крані. Живу на “Цветметі”, — каже Максим.

“Вода одна глина ллється. На відрі наліт, що нічим не знімеш. Ніяк це не відфільтрувати”, — додає Людмила.

“Писати не писали нічого, але приходили та просто так напряму розмовляли. Але реакції ніякої”, — пояснює Тетяна.

Жителька Бахмута Олена, яку не влаштовують тарифи і якість води каже, що вона скаржиться на воду лише в усній формі — розповідає про проблеми співробітницям водоканалу, які приходять звіряти лічильники.

Пропонували ініціативну групу — мітингарі відмовилися

Представники КП “Бахмут-Вода” запропонували учасникам акції протесту створити ініціативну групу та пройти до адміністрації підприємства для роз’яснень питань, скарг і пропозицій. Але спочатку мітингарі відмовилися. 

В Бахмуті протестували через якість води. Після мітингу учасники отримували гроші в офісі політпартії (відео)

Але після закінчення мітингу зі свого боку пішли на діалог деякі учасники протесту. Проте домовитись ні про що не змогли. 

В Бахмуті протестували через якість води. Після мітингу учасники отримували гроші в офісі політпартії (відео)

Учасники акції так само організовано поїхали на автобусах.  

Учасник мітингу: за 2 години платили 400 грн

Коли автобуси повернулися до штабу “ОПЗЖ” в центрі Бахмута, люди вишукувалися в чергу.  

Один з мітингувальників на умовах анонімності надіслав Вільному радіо відео, на якому чутно і видно, як одна з протестувальниць, яку наші журналісти бачили на мітингу, в штабі ОПЗЖ розмовляє з працівницею про якісь гроші.

Мітингувальниця: Всі інші самі підійдуть отримають.

Працівниця штабу: А Анастасія?

Мітингувальниця: Анастасія звалила, немає її. Облізе вона. Кажу чесно.

Працівниця штабу: Тут сума, дата і підпис. І 400 гривень.

Інша працівниця штабу: Так, Свєта в мене брала 1600.

https://youtu.be/FoUtX-watNc

Людина, яка надіслала відео заявляє, що на відео розплачуються саме за мітинг. Оплачували 400 гривень за 2 години на мітингу. 

Журналісти Вільного радіо звернулися до штабу ОПЗЖ в Бахмуті за роз’ясненнями. Там кажуть, що ніхто нікому не платив.

“Звісно не платили. Це неправда. Я не знаю, що людина вигадала, які гроші. Може хтось комусь віддавав борг, але я особисто нічого такого не бачила, і ніякі гроші ніхто не платить і не дає, і не збирає. Це якісь брєд”, — розповіла Вільному радіо речниця штабу “ОПЗЖ” в Бахмуті Віра Матвійчук.

Проблеми з водою в місті є, мешканці раніше скаржилися на це без партійної символіки

Вільне радіо регулярно відслідковує роботу КП “Бахмут-Води”. Впродовж двох років ми зробили десятки матеріалів стосовно проблем з водопостачанням в місті. Так, влітку цього року в селищі Опитне мешканці жалілися на поганий напір, а жителі деяких будинків взагалі казали, що води в них немає. Деякі мешканці кажуть, що така ситуація з водою в них кожен рік. Тоді мешканці міста вимагали аудиту підприємства, збирали підписи в центрі міста за таке звернення. Але згодом головна організаторка збору підписів пішла працювати на підприємство прессекретаркою

Наявність нальоту на посуді, раковині, ванній та усіх поверхнях в своїх квартирах фіксують і журналісти Вільного радіо. Через це ще кілька років тому ми питали в керівництва комунального підприємства “Чи п’ють вони воду з крану?”. Набрану з крану воду інженер підприємства випив при нас, та запевнив, що не боїться її пити загалом

Також, у 2019 році кілька днів влітку майже по всьому Бахмуту воду давали погодинно через борги водопостачальника. Того ж року через борги близько 100 будинків в одному з мікрорайонів міста були під загрозою відключення води.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: