Підтримати
Підкуп, агітація, хуліганство: На Донеччині вже 25 разів скаржились на порушення виборчого законодавства
Фото: Вільне радіо

Нещодавно в Україні стартувала передвиборча кампанія. Правоохоронці вже почали отримувати звернення стосовно порушення виборчого процесу. Лише за перший тиждень таких повідомлень було понад 100, з яких найбільше зареєстрували в Донецькій області.

 

Про це Вільному радіо розповіла пресофіцерка поліції Донеччини Олександра Гаврилко.

Порушення виборчого законодавства фіксували в Маріуполі, Добропіллі, Костянтинівці, Волновасі, Мар’їнці, Краматорську та Слов’янську. Серед них зокрема такі:

  • порушення передвиборчої агітації (встановлення білбордів, палаток, відсутність установчих даних типографії, замовника) – 6;
  • конфлікти – 5;
  • випадки хуліганства – 3;
  • незаконна агітація – 3;
  • порушення благоустрою – 2;
  • підкуп виборців – 1;
  • знищення виборчої продукції – 1;
  • події, які відбувалися під час виборчого процесу, але безпосередньо з ним не пов’язані – 2;
  • інше – 2.

“Якісь заяви надходили від громадян, якісь від представників різних партій, інші від працівників поліції, журналістів тощо. За всіма цими фактами у нас є місяць на розгляд, тобто зараз вони ще у процесі розгляду, а потім будемо бачити, які будуть прийматися рішення”, – розповідає Олександра Гаврилко.

У поліції додають: за одне з правопорушення, а саме дрібне хуліганство, вже склали адмінпротокол. Оштрафували мешканця Слов’янська, який розписав образливими словами сітілайти одіозної ексочільниці міста Нелі Штепи.

Крім того, за фактом одного зі звернень відкрили кримінальне провадження за статтею “Зловживання владою або службовим становищем”. Розслідуванням справи займаються у генпрокуратурі.

Зауважимо, не за всі з зареєстрованих повідомлень передбачене покарання. Як роз’яснюють експерти з виборчого законодавства, деякі з цих звернень вже зараз не можна вважати обгрунтованими.

“Поки кандидати не зареєстровані, не можна казати про підкуп виборців. Це може мати ознаки благодійної допомоги або ще чогось, що не заборонено виборчим законодавством. Такі дії розглядаються як підкуп лише коли кандидат буде зареєстрований (вносити подання можна з 15 до 24 вересня)”, – говорить координаторка спостереження Громадянської мережі “ОПОРА” за виборами в Донецькій області Наталія Боровська.

Те ж стосується й незаконної агітації.

“Кандидат може агітувати за себе з наступного дня після реєстрації. Все, що відбувається до цього за виборчим законодавством не вважається агітацією. Те, що було до офіційного старту виборчої кампанії, розглядається як політична реклама, а починаючи з 5 вересня трактується як передчасна агітація, проте у виборчому кодексі такого визначення немає. Розміщення білбордів, надання благодійної допомоги, організація свят сприяють підвищенню іміджу потенційного кандидата, але наразі притягнути до відповідальності за такі дії неможливо”, – пояснює Наталія Боровська.

За її словами, спостерігачі громадянської мережі “ОПОРА” щодня фіксують порушення виборчого процесу.

Читайте також:


Завантажити ще...