Лідер свого округу: Хто такий староста в громаді та що входить в його обов’язки (Інфографіка)


image
Фото: Print Corporation

Після проведення місцевих виборів, остаточно сформуються чимало громад по всій Україні. А отже — тепер буде в рази більше старост. Тож розберемося разом в їхніх повноваженнях.  

 

Староста — це посада, яка з’явилася в рамках децентралізації. Раніше схожу роботу виконував (ла) “сільський голова”. Старости відповідають за свій старостинський округ, в який входять деякі населені пункти об’єднаної територіальної громади. Раніше старост обирали на виборах, як голів сіл та селищ. Але згідно з законом “Про місцеве самоврядування” тепер їх призначають депутати ОТГ за пропозицією голови громади.

Голова старостинського округу автоматично стає членом виконавчого комітету та працюватиме в ньому. Тобто староста може голосувати на засіданнях виконкому, пропонувати свої проєкти та допомагати вирішувати проблеми жителів свого старостинського округу.

Крім того, староста бере участь в сесіях ради, може на них озвучити питання та проблеми. Голова старостинського округу ще й бере участь у підготовці проєктів рішень ради, які стосуються майна або бюджету його округу. З цього приводу голова округу може подати пропозиції на депутатських комісіях.

Староста має стежити за станом благоустрою свого села або селища, а також може контролювати як використовуються об’єкти комунальної власності, які розташовані на його старостинському окрузі.

Голова села та селища також має підтримувати зв’язок із жителями округу. Староста представляє їхні інтереси, а також має допомагати людям скласти документи, які вони подають до органів місцевого самоврядування. Посадовець може організовувати громадські слухання, зібрання та передає результати цього зібрання до керівництва ОТГ.

Староста в рамках своїх посадових обов’язків не може впливати на пенсію, зарплати, соціальні виплати, сам встановлювати тарифи на комунальні послуги, видавати житло. Він не може ігнорувати рішення голови громади, а також самостійно вирішувати, що будувати та ремонтувати в старостинському окрузі, розподіляти бюджет на свій розсуд.

Нагадаємо, журналісти Вільного радіо також роз’яснювали повноваження депутатів місцевих рад та голови ОТГ.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: