Майже 900 виборців з тимчасово окупованої Донеччини змінили виборчу адресу


image
Фото з відкритих джерел

У тимчасово окупованих громадах Донеччини чергові місцеві вибори 25 жовтня не відбудуться. Але до 9 вересня можна змінити виборчу адресу, аби проголосувати на місцевих виборах 25 жовтня. Ми дізналися скільки людей з ТОТ вже змінили свою виборчу адресу та ймовірно візьмуть участь у голосуванні. 

 

За підрахунком журналістів Вільного радіо з відкритих даних  Державного реєстру виборців, станом на 16 серпня 881 людей з тимчасово окупованих громад звернулися до органів Державного реєстру виборців, аби змінити свою виборчу адресу та вибути з виборчих реєстрів відповідних окупованих громад. 

Найбільше виборців, які змінили свою виборчу адресу, з Донецька (500 людей), Макіївки (127) та Горлівки (93). 

По 10-20 людей перереєструвалися з Ясинуватої (20 людей), Харцизька (18), Єнакієвого (17), Чистяково (15), Шахтарська (13), Сніжного та Дебальцевого (по 11 виборців).

До 10 виборців хочуть змінити змінили свою виборчу адресу у Новоазовську (9 людей), Докучаєвську (7), Кальміуського (колишнього Комсомольського, 9 виборців), Іловайську (6), Вуглегірську та Жданівці Горлівського району (по 6 людей), Амвросіївці та Старобешевому (по 4 людини), Хрестівці (3) та Бойківському (колишньому Тельмановому  —  2 виборців).    

Зазначимо, всього 20 громад з 66-ти з переліку Державного реєстру виборців Донецької області є тимчасово окупованими. Ще у 10 громадах Донеччини вибори теж не відбудуться за рішенням ЦВК. Вони є прифронтовими, а військово-цивільні адміністрації, яким вони підпорядковуються, не можуть гарантувати безпеку там під час виборчого процесу.  

Додамо, за даними Державного реєстру виборців, є громадяни, які змінили свою виборчу адресу на тимчасово окуповані території. Наприклад, з 1 липня до 16 серпня 13 людей змінили свою виборчу адресу та захотіли бути включеними до реєстру виборців у Донецьку, 3 у Горлівці та 1 в окупованому Шахтарську. 

Співробітники відділів ведення ДРВ у Бахмуті та в Донецькій області не змогли пояснити навіщо люди змінюють виборчу адресу на тимчасово окуповану територію.  

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: