Зображення до посту “Пояс успішності” Донбасу. Міністр реінтеграції хоче шукати гроші для відновлення сходу за кордоном
Фото: Авдіївська ВЦА

Український уряд начебто може запропонувати інвесторам Донеччини та Луганщини страховку від військових дій та спрощену процедуру реєстрації підприємства.


Про це міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков
розповів в інтерв’ю журналістам телеканалу “Дом”. 

За словами посадовця, в уряді затвердили концепцію економічного розвитку Донецької та Луганської областей, на її підставі пишуть стратегію, а фіналом буде пакет законопроєктів в парламенті.

Головна ідея —  це побудувати “пояс успішності” на вільній частині Донецької і Луганської області. МінТОТ розглядає чотири джерела фінансування відновлення цих територій. Це власний бюджет, донорська допомога, зовнішні кредити  та інвестиції.

“Свого бюджету нам не вистачить. Донорські варіанти допомоги завжди локальні, точкові, невеликі. Тому потрібно створити умови, щоб включився четвертий ресурс — інвестор. Грошей в світі сьогодні багато, дешевих. Люди шукають, куди їх вкласти. Звичайно, скажете ви, а навіщо йому йти в ризиковану частину Донецької і Луганської областей, коли він може вкластися в Словаччині, Чехії, Польщі. Може. І робить. Але якщо ми запропонуємо більш пільгові та успішні умови, то ті, хто займаються ризиковим капіталом, вони зайдуть. Тому що в більш ризикових умовах вони можуть більше заробити”, — каже Олексій Резніков. 

“Пояс успішності” Донбасу. Міністр реінтеграції хоче шукати гроші для відновлення сходу за кордоном 1
Фото: телеканал “Дом”


Тому, на його думку, треба створити умови для інвесторів:

  1. Страховка від військових і політичних ризиків. Є ідея створення певного страхового фонду, в який частину грошей покладе держава, а частину грошей додадуть донори, західні партнери. І це буде забезпечувати покриття страхових ризиків. Прилетів снаряд — підприємець отримає компенсацію.
  2. Можливості роботи філій Міжнародної торговельної палати, міжнародних комерційних арбітражів, які будуть вирішувати всі суперечки з інвесторами.
  3. Скорочення адміністративних процедур при відкритті підприємства.

“Зрозуміло, що безпосередньо поблизу лінії зіткнення ніхто не буде будувати великий завод. Тому наша ставка — на малий і середній бізнес. І мої комунікації з польськими, турецькими та іншими партнерами говорять про те, що це дуже успішне вирішення. Ось польська економіка настільки гнучка, настільки пластична, що навіть в епоху коронавірусу вона вистояла і зберігає позитивну динаміку. І турецький підхід — це теж середній та малий бізнес”, — пояснює урядовець.

За його словами, якщо вдасться реалізувати цей проєкт на підконтрольному Донбасі, після деокупації його можна буде поширити на всю Донеччину та Луганщину. 

Нагадаємо, раніше Рєзніков оцінив збитки від війни на Донбасі у 120 мільярдів доларів. З них 22 мільярди — саме зруйноване майно та інфраструктура. 

Читайте також: 


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...