Рішення суду про скасування нової редакції правопису переглянули
Фото: з відкритих джерел

Останній ухвалений Кабміном правопис залишається таким самим.

 

Передісторія. 28 січня Окружний адміністративний суд міста Києва своїм рішенням визнав протиправною постанову Кабінету міністрів України про “Питання українського правопису”. Ця постанова ввела нову редакцію правопису. Тоді суд вважав, що Нацкомісія зі стандартів державної мови розробляла правопис не в тій редакції, в якій його ухвалили в Кабміні, а також в комісії були суперечки при складанні документу.

Після скасування судом правопису журналістам Вільного радіо в Міністерстві освіти і науки України пояснили, що коли Нацкомісія складала правопис, то керувалась чинним законодавством. Крім того, МОН запевнила, що держава все одно продовжуватиме працювати за новим правописом, поки не набуде чинності рішення ОАСК.

Новий правопис залишається. 11 травня Шостий апеляційний адміністративний суд скасував рішення ОАСК, а також відмовив у позові ГО “Правова держава”, які хотіли зміни правопису. Тож, нова редакція правопису залишається. Про це повідомила пресслужба суду.

В коментарі журналістам Вільного радіо в пресслужбі суду не розповіли деталі рішення. Що стало причиною для скасування апеляції можна буде побачити лише після опублікування повного рішення.

Нагадаємо, нову редакцію правопису Кабінет міністрів України ухвалив в травні 2019 року. Проєкт розробляли філологи та урядовці, які працюють в Комісії з державної мови. В новий правопис повернули деякі норми, які були ще у 1928 році. Більше про зміни в правописі читайте в матеріалі: Новий український правопис: де тепер “т” замість “ф” та які є фемінітиви.

Читайте також:


Завантажити ще...