Зображення до посту Рубіжанська панчішна мануфактура випустила перші шкарпетки у Львові та шукає людей у команду
Скріншот відео: Telegram/Луганська ОВА/Гайдай Сергій

Перевезена до Львова Рубіжанська панчішна мануфактура випустила першу партію шкарпеток. Поки що потужності виробництва сягають лише третини від колишніх обсягів, але партнери обіцяють завантажити підприємство замовленнями.

 

Про успіхи підприємства в евакуації розповів очільник Луганщини Сергій Гайдай.

Рубіжанська панчішна мануфактура понад 20 років в’язала шкарпетки та панчохи на Луганщині. Однак загарбники захопили місто та зруйнували фабрику разом з усім обладнанням. Тож її довелося терміново евакуювати.

Зараз підприємство відновлює роботу у Львові. Тут для нього знайшли нове приміщення, закупили нове обладнання та вже випустили першу партію продукції.

“Вже перші шкарпетки ми зв’язали, зашили, ще навіть не оформили, але вже є щось є”, — радіє Ольга Ушакова.

Як і раніше, мануфактура виготовлятиме продукцію для українських та іноземних компаній.

“У Львові знаходиться наш головний партнер Dodo Socks. Мабуть, через те, що вони сильно нас підтримували й казали, що нам потрібні шкарпетки саме вашого виробництва, ми знайшли в собі сили й розпочали цей процес відновлення”, — розповідає комерційна директорка Рубіжанської панчішної мануфактури Ольга Ушакова.

Підприємству допомагають міжнародні організації, які компенсували вартість оренди та купівлі нового обладнання. Зараз у мануфактури є лише 20 в’язальних машин — це на третину менше від того, що було в Рубіжному.

“Ми зберегли зв’язки з замовниками, вони нас дуже підтримували в цей час, казали, що чекають на відновлення нашого виробництва і що готові завалити нас замовленнями. І зараз ми не можемо всі замовлення прийняти та обробити, бо дуже мало обладнання та мала кількість виробництва на добу”, – каже Ольга Ушакова у коментарі виданню “Захід”.

Працівники підприємства, які мусили виїхати з Луганщини, живуть з сім’ями у відремонтованому гуртожитку.

“Ми всі один одного знаємо і працюємо разом багато років, але я б ніколи не подумала, що ми й жити будемо разом. Коли тут на роботі кажеш комусь “до побачення”, то потім думаєш: а ми ж вдома зустрінемось, можна і не прощатись”, — розповідає журналістам працівниця Вероніка.

Зараз мануфактурі не вистачає працівників, тож у команду шукають 12 нових фахівців.

Відео: Telegram/Луганська ОВА/Гайдай Сергій

Нагадаємо, працівники Рубіжанської панчішної мануфактури не встигли евакуювати обладнання до окупації. А вже за місяць снаряд окупантів впав на їхню територію, спричинив пожежу та обвалив дах. Власники встигли евакуювати працівників та розповіли нам про те, що втратили у Рубіжному. А вже у жовтні мануфактура змогла придбати машинки, аби відновити виробництво на новому місці.

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...