За вихідні та в перший день тижня на підконтрольній частині Донеччини підтвердили майже 40 померлих з діагнозом “коронавірусна хвороба”. Шестеро з них – зі Слов’янська, а двоє – мешканці Бахмутської громади.
Після дводенної перерви очільник ДонОДА Павло Кириленко виклав на своїй Facebook-сторінці нові дані щодо захворюваності і смертності людей з COVID-19 за 7, 8 та 9 листопада. Тепер в області підтверджують ще 37 померлих внаслідок ускладнень вірусу:
За попередній день позитивний результат на наявність коронавірусу отримали ще 388 мешканців Донеччини. Серед них є 10 дітей.
Більшість пацієнтів виявили у Маріупольській ОТГ – там захворіли 147 людей.
Ще 50 хворих знайшли у Краматорській громаді.
У Мирноградській ОТГ додалося 33 нових випадки захворювання.
До загальної кількості хворих в Лиманській ОТГ додалося ще 25.
24 нових пацієнтів з коронавірусною хворобою зареєстрували у Покровській ОТГ.
У Вугледарській громаді виявили ще 16 людей з вірусом.
По 15 інфікованих підтверджують у сусідніх Мангушській та Нікольській громадах.
Ще 10 випадків інфікування зафіксували у Кальчицькій ОТГ.
Діагноз “коронавірусна хвороба” отримали по 9 мешканців Бахмутської, Костянтинівської та Сартанської ОТГ.
У Курахівській громаді звітують про 8 нових хворих.
На 4 людей з вірусом більше стало в Мар’їнській ОТГ.
У Добропільській ОТГ захворіли ще 3 людей.
По 2 нових пацієнти зареєстрували у Дружківській, Олександрівській та Селидівській ОТГ.
По 1 випадку зараження знайшли у Волноваській, Білозерській, Гродівській, Новогродівській та Торецькій громадах.
Загалом за весь період пандемії COVID-19 в регіоні підтверджують понад 14,5 тисяч хворих з цим діагнозом. З них близько 5 тисяч пацієнтів одужали, а 9 тисяч продовжують лікуватися. Померли 224 мешканці області, в біоматеріалах яких знайшли коронавірус.
Ситуація з захворюваністю в Бахмутській ОТГ
За повідомленням управління охорони здоров’я Бахмутської міськради, за понеділок коронавірусом заразилися ще 14 мешканців громади. Двоє з них – працівники медустанов. У лікарнях з підтвердженим діагнозом перебувають 37 пацієнтів, а вдома лікуються 180 людей.
Отже, за весь час пандемії у Бахмутській ОТГ зареєстрували 1190 випадків інфікування коронавірусною інфекцією. 949 людей одужали, а померли 24 хворих.
Зазначимо, згідно з інформацією від очільника області, у Бахмутській громаді нараховується 935 людей з вірусом. Це на 255 пацієнтів менше від кількості, яку наводять у місцевому управлінні охорони здоров’я.
Неофіційні дані з тимчасово окупованої частини області
Тим часом у самоназваній “ДНР” підтверджують ще 198 випадків захворювання на коронавірус. У т.з. “Міністерстві охорони здоров’я” псевдореспубліки зазначають, що 4 з цих хворих діагноз поставили клініко-епідеміологічним методом. У такий спосіб ставлять попередній діагноз, тобто, для підтвердження наявності хвороби треба здійснити лабораторне дослідження.
Крім того, на тимчасово непідконтрольній території Донеччини померли ще 17 людей з діагнозом COVID-19.
Усього від початку поширення хвороби окупаційна влада ОРДО визнає 7993 пацієнти з коронавірусом. 3762 з них одужали, а померли 704.
Епідситуація в Україні загалом (без урахування даних з окупованих та анексованих територій)
За попередню добу в Україні зареєстрували 10 179 хворих на COVID-19. Серед них є 410 дітей та 445 медпрацівників. Понад тисяча людей з підтвердженим діагнозом опинилися на лікарняних ліжках. Одужали більш як 5,5 тисяч пацієнтів. Помер 191 хворий.
Аби стримати поширення хвороби, в МОЗ розробили перелік рекомендацій. Йдеться про карантин вихідного дня, який запровадять вже цього тижня. Так, на вихідних працюватиме лише критична інфраструктура – продуктові магазини, аптеки (у тому числі ветеринарні), транспорт і заправки.
Жорсткий локдаун, який знов діє в деяких європейських державах, в Україні запроваджувати не стануть, бо це може серйозно вдарити по економіці.
Уточнимо, загалом від початку пандемії наявність коронавірусу лабораторно підтвердили понад 479 тисячам українців. З них більш як 214,5 тисяч одужали, а померли 8756 людей.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.