Складнощі оформлення: В ДП “Артемсіль” прокоментували закупівлю “вартісних” термометрів


image
Фото: Вільне радіо

Ми отримали роз’яснення ситуації з придбанням термометрів, які система prozorro відображала як куплені за 9 тисяч гривень. Зараз співробітники ДП “Артемсіль” показали договір та надали пояснення щодо 12 звітів вартістю 67,7 тисяч гривень.  

 

Передісторія. Раніше журналісти Вільного радіо помітили в державному аналітичному порталі публічних закупівель bi.prozorro 12 різних закупівель від ДП “Артемсіль” з однаковою ціною, по 67 тисяч гривень, та з одним й тим же підрядником. Один з цих звітів на 67 тисяч — закупівля 7 термометрів, тобто по близько 9 тисяч гривень за 1 термометр.

Аналітична система підтягує кожний звіт, як окремий договір. Тобто рахувала, що ДП “Артемсіль” з одним й тим же підрядником уклала договорів на 813 тисяч гривень. Однак, підрядник та ДП “Артемсіль пояснили, що це не так.

Пояснення від підприємства: 

ДП “Артемсіль” дійсно опублікувала звіт про закупівлю на суму 67 тисяч 789 гривень 12 копійок. Так, в одному із звітів в описі було вказано, що купили 5 термометрів для вимірювання тіла та 2 для холодильника. Але у звіті до договору, який у журналіста Вільного радіо не відображався одразу, все ж йдеться, що ціна за 1 ртутний термометр — 24,6 гривні, а за термометр для холодильника — 57 гривень. 

Спеціалісти відділу закупівель пояснили, що всі 12 звітів — це 89 позицій в одному договорі, який вони уклали з ПП “ТОНУС-ПЛЮС”. Сума цього договору й була 67 тисяч 789 гривень 12 копійок. В цьому договорі є не лише термометри, а й медикаменти різних типів, джгути тощо.

Через те, що в кабінеті заявника неможливо додати 1 договір, в якому є позиції з різними кодами класифікатору товару. Наприклад, термометри — це код ДК 021:2015: 38410000-2, а джгути — ДК 021:2015: 33190000-8. Тому коли посадовці публікують звіт з договором, в якому товари з різних класифікаторів, портал Prozorro вибиває ось таку помилку:

Складнощі оформлення: В ДП “Артемсіль” прокоментували закупівлю “вартісних” термометрів

(Скрін з кабінету замовника на порталі Prozorro. Приклад)

 

Тому, якщо договором передбачено придбання товарів за декількома кодами класифікатора держпідприємство оприлюднює кілька звітів про укладання договору в розрізі за цими кодами.

Під час формування звіту про укладення договору за кошти підприємства в заглавну суму під написом “Очікувана вартість” Prozorro автоматично підтягує ціну договору, зазначену у відповідній графі.

Крім того, Вільному радіо також пояснили, що в ДП “Артемсіль”  — державне комерційне підприємство. Тому вони закупають всі товари за власні кошти. Відповідно, проплати підряднику не відображаються в пошуковій системи платежі казначейства.

Зазначимо, перед підготовкою матеріалу про дорогі термометри Вільне радіо зверталося за роз’ясненням ситуації до державного підприємства. Але отримали відповідь лише зараз, після особистої зустрічі. 

Відповідне роз’яснення пресслужба ДП “Артемсіль” зробила й на офіційній сторінці підприємства. Прочитати його можна за посиланням.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: