Соцслужба ретельніше відстежуватиме псевдопереселенців та пенсіонерів з ОРДЛО. Допоможуть дані з КПВВ


image
Фото: БФ "Право на захист"

Органи соціального захисту скоро автоматично отримуватимуть відомості про українців, які їздили за кордон та на окуповані території. Таким чином уряд планує зекономити та скасує виплати тим, хто намагається обдурити соцпрацівників.

 

Рішення про автоматичне надання даних ухвалив Кабінет міністрів України. 

Установи Міністерства соціальної політики отримуватимуть відомості про українців, які перетинали державний кордон, їздили в ОРДЛО або навпаки лише приїздять на підконтрольну територію за виплатами. Дані автоматизовано надсилатиме система Держприкордонслужби. Інформацію будуть використовувати під час призначення державних виплат.  

На думку урядовців, такий автоматизований обмін інформацією допоможе виявляти зловживання та факти надання неправдивих даних.  

Роз’яснень щодо того як саме це працюватиме, наразі немає.

“Коли відновляться перевірки після зняття карантинних обмежень, ми, ймовірно, зможемо надавати запити Держприкордонслужбі, або вона нас буде повідомляти, надавати інформацію про те, чи перетинала внутрішньо переміщена особа (лінію розмежування  —  ред). І якщо будуть перевірки (верифікація ВПО  —  ред), це, мабуть, буде впливати”,  —  каже фахівчиня Управління праці та соцзахисту населення (УПСЗН) Бахмутської міськради Наталя Коваленко.

“Щоб людина мала право (на соціальні виплати, компенсації, пільги, субсидії, —  ред.), вона має знаходитись на підконтрольній території. Вони звісно мають право виїхати, оскільки у них там (на ТОТ,  —  ред.) родини й домівки. Але вони мають перебувати на контрольованій урядом території. Вони ж мешканці України й отримують всі ці соціальні виплати”,  —  пояснює працівниця управління соцзахисту.  

Нагадаємо, працівники УПСЗН перевіряють проживання переселенців за адресою, вказаною в поданих документах для оформлення виплат від держави. При цьому багато отримувачів пенсій та соцвиплат фактично проживають на тимчасово окупованій території постійно. Такі люди виїжджають з ОРДЛО раз на два місяці для проходження необхідної верифікації (тобто підтвердження факту проживання на контрольованій урядом території). Шахраї по обидва боки лінії розмежування не раз організовували схеми зловживань виплатами пенсіонерів ОРДО. Так, мешканці Бахмута та Слов’янська за гроші пропонували допомогти оформити пенсії та іншу соціальну допомогу людям, які постійно мешкають в ОРДЛО, померлим там і навіть бойовикам “Л/ДНР”.   

Зазначимо, після закриття КПВВ через карантин переселенцям продовжували нараховувати пенсії, соціальні виплати та адресну допомогу без обов’язкової верифікації.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: