Підтримати
Станиця Луганська КПВВ
Фото: Станично-Луганська РДА

В неділю, 29 листопада, на Донбасі через лінію розмежування пройти можна лише на Луганщині, через КПВВ “Станиця Луганська”. А в останній день осені окупанти ОРДО пропускатимуть і через КПВВ “Новотроїцьке” в Донецькій області.  


Через
КПВВ “Станиця Луганська” українські прикордонники пропускають всіх охочих в обидва боки кожного дня. Це єдиний КПВВ вздовж лінії розмежування  на Донбасі, який працює більш-менш стабільно від початку карантину. За даними Держприкордонслужби, тут з понеділка до опівдня п’ятниці пройшли в обидвох напрямках понад 12,5 тисяч людей.

Правила перетину КПВВ “Станиця Луганська”

Українські прикордонники на КПВВ вимірюють усім температуру. Люди мають бути в захисних масках. Обов’язкова умова для перетину в бік контрольованої урядом території  —  це 2-тижнева самоізоляція під контролем мобільного додатку “Вдома”. Його можна завантажити на смартфон завчасно, а от на самому КПВВ його активують прикордонники. Якщо ж у людини немає такого телефона, їй пропонують пройти 2-тижневу обсервацію у держустанові. Там безкоштовно нададуть ліжко та їжу, зроблять ПЛР-тест на COVID-19.

Безпосередньо на цьому КПВВ можна здати ПЛР-тест, і якщо він виявиться негативним (тобто якщо людина не заражена коронавірусом), вона може залишити місце обсервації достроково. Коштує тест на коронавірус на “Станиці Луганській” 1225 гривень, а результат обіцяють протягом 2 днів. 

Проте бойовики “ЛНР” прийняли обмеження, згідно з якими людина може перетнути КПВВ “Станиця Луганська” лише раз в місяць. Такі заходи пояснюють “боротьбою з коронавірусом”.

Режим роботи КПВВ “Станиця Луганська”

Цей КПВВ працює щоденно з 8 ранку і до 16:00. Схожий режим роботи прийняли бойовики, але варто врахувати, що йдеться про “місцевий час” т.зв. “ЛНР”, тобто фактично пропускають з 8 ранку і 15:30 за Києвом. 

 КПВВ “Щастя” та “Золоте”

Також на Луганщині цього місяця відкрили ще 2 КПВВ, але працюють вони в односторонньому порядку. Це пішохідно-автомобільний КПВВ “Щастя” та “Золоте” (лише для пішоходів). Але, оскільки бойовики т.зв. “ЛНР” блокують тут перетин людей, охочих спробувати перетнути тут лінію розмежування практично немає. Ті люди, яких пропустили українські прикордонники, але не пропустили через дзеркальні пости бойовики, змушені також пройти 2-тижневу самоізоляцію.

Зазначимо, на КПВВ “Щастя” є сервісна зона з кімнатою матері та дитини, ЦНАПом, відділенням поліції, медпунктом, аптекою, туалетами та офісами “Ощадбанку”  і “Нової пошти”. Також тут можна буде скористатися безоплатною правовою допомогою та соцпрограмами, зокрема медичною послугою “Доступні ліки”.

КПВВ в Донецькій області

З 4-х КПВВ Донецької області через лінію розмежування фактично можна пройти лише через один ㅡ гуманітарний коридор “Новотроїцьке  —  Оленівка”. І не кожного дня, та далеко не всім охочим. Бойовики розблоковують підконтрольний їм дзеркальний блокпост “Оленівка” двічі на тиждень, щопонеділка та щоп’ятниці. Тому пройти тут люди зможуть 30 листопада. 

“За тиждень через КПВВ “Новотроїцьке” пропущено через лінію розмежування 350 громадян та 30 транспортних засобів, з яких 226 людей та 39 транспортних засобів проїхали на тимчасово окуповану територію”, — каже речник Держприкордонслужби у складі Операції Об’єднаних сил Ігор Лизогуб. 

При цьому, окупанти ОРДО пропускають на тимчасово контрольовану ними територію лише тих, хто попав у списки т.зв. “міжвідомчого оперативного штабу”. Зазвичай це люди, які прописані на окупованій території Донецької області. Перевірити, чи є ви у цих списках, можна за телефонами 068 669 0813 та 066 185 9786.

Режим роботи КПВВ “Новотроїцьке”

Українські прикордонники пропускають з 08:00 до 16:00 – такий графік єдиний для всіх КПВВ на сході. Бойовики ж закривають свій пункт о 16:30 за місцевим часом, або о 15:30 за Києвом.

Через КПВВ “Мар’їнка”, “Гнутове” та “Майорське” повноцінного пропуску немає: всі пункти відкриті українськими прикордонниками, але дзеркальні блокпости з боку окупантів заблоковані для перетину. 

інфографіка КПВВ умови перетину
Інфографіка: Анна Сердюк/ Вільне радіо


Зазначимо,
на двох КПВВ Донбасу планують робити тести на коронавірус безкоштовно, тобто за бюджетні кошти. Така послуга має з’явитися на КПВВ “Новотроїцьке” (Донеччина) та “Щастя” (Луганщина).

Коли відкриють КПВВ на Донбасі

Ймовірно робота КПВВ на Донбасі залишиться “істотно обмеженою”, як зараз, принаймні до середини наступного літа. Про це йдеться у плані гуманітарного реагування ООН на 2021 рік. 

Міжнародні експерти вважають, що епідситуація через коронавірус впливатиме й у 2021 році на режим пропускання людей через КПВВ на лінії розмежування. Очікують, що ситуація буде погіршуватися в зимовий період. Це обмеження перетину ще більше посилить вразливість  людей, і, в першу чергу, мешканців непідконтрольних українському уряду територій.

Журналіст Сергій Гармаш, який представляє окуповані території Донецької області у Тристоронній контактній групі, вважає, що загроза від поширення коронавірусу ㅡ лише номінальна причина, через яку бойовики блокують нормальну роботу КПВВ.

“У ОРДО блокування КПВВ — це чисто політичний фактор, вони цілеспрямовано їх закривають. Коронавірус — тільки привід. Вони таким чином проводять певну сегрегацію. Вони прибирають зі своїх територій людей, у яких є реєстрація на підконтрольній Україні території, і закривають від нас “своїх”. Таким чином, створюють умови для віддалення від України і інтеграції з Росією. 

Я думаю, що це, більшою мірою, російська політика. Москва таким чином вирішує проблему з демографією і дефіцитом робочих рук, а на Донбасі — дешева кваліфікована робоча сила”, — вважає представник окремих районів Донецької області у Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш.

Зазначимо, Німеччина і Франція закликали Росію та бойовиків негайно розблокувати КПВВ на Донбасі.

Додамо, 25 листопада Кабмін затвердив перелік умов для перетину КПВВ, якщо їх знов закриють на карантин. Ознайомитися зі списком гуманітарних підстав можна за посиланням.

Читайте також:


Завантажити ще...