image

Тріумфальний 2021-й: найяскравіші перемоги спортсменів з Донеччини


Тріумфальний 2021-й
найяскравіші перемоги спортсменів з Донеччини
Рік, що минув, видався плідним для спортсменів регіону. Вони ставали чемпіонами на європейському та світовому рівнях, виборювали призові місця на Олімпіаді й Паралімпіаді. Потішимось їхніми досягненнями разом.
Виступ на Олімпіаді у Токіо
Минулого літа у столиці Японії відбулася одна з найважливіших спортивних подій року — XXXII Олімпійські ігри. Їх мали провести ще у 2020 році, але тоді в Японії запровадили жорсткий карантин, тож змагання довелося перенести. Але й у 2021-му ігри проводили без глядачів.
У складі збірної України на Олімпіаду поїхали 14 представників Донецької області. Але найдалі з-поміж них просунулася лише легкоатлетка Вікторія Ткачук: дівчина вперше у своїй кар'єрі пробилася у фінал Олімпіади та виборола п'яте місце.

Загалом на цих змаганнях збірна України посіла 44 місце, здобувши 19 медалей.
Паралімпіада-2020
Набагато успішнішими видались для наших спортсменів Паралімпійські ігри, які проходили в Токіо одразу після Олімпіади. Україну на змаганнях представляли понад 140 спортсменів. 14 з них, як і на Олімпіаді, були з Донеччини. За підсумками ігор українські спортсмени привезли з Японії 98 медалей, 15 з яких вибороли спортсмени Донецької області.

Найбільше нагород привіз плавець зі Слов'янська Андрій Трусов. У скарбничці спортсмена 6 нагород: 2 золоті, 3 срібні та 1 бронзова. Також Андрій — автор двох світових рекордів.
Андрій Трусов. Фото: Вільне радіо
Ще один представник Слов'янська — велосипедист Єгор Дементьєв — привіз додому три медалі: 2 "срібла" та 1 "бронзу".
Єгор Дементьєв. Фото: Вільне радіо
Плавці Віктор Смирнов та Сергій Кліпперт здобули кожен по срібній медалі.
Сергій Кліпперт (ліворуч) та Віктор Смирнов (праворуч). Фото: Вільне радіо
Бахмутянин Микола Жабняк завоював "срібло" у метанні диска.
Микола Жабняк. Фото: Вільне радіо
Ще три спортсмени повернулися додому з бронзовими нагородами: бахмутська легкоатлетка Юлія Павленко, а також плавці Ярина Матло та Василь Крайник (обидва представляли Маріуполь).
Юлія Павленко, Ярина Матло та Василь Крайник. Фото: Вільне радіо
Інші досягнення спортсменів з Донеччини
Перемогами наших спортсменів запам'яталися й інші спортивні події всеукраїнського та світового рівня. Представникам Донеччини вдалося навіть побити кілька світових рекордів.
Спортсмени з Донеччини на Чемпіонаті світу з паверліфтингу та жиму лежачи серед спортсменів з порушенням зору завоювали 14 золотих медалей та встановили 16 рекордів світу
– розповідає в.о. голови ДРЦ "Інваспорт" Ілля Рева.
Фото: ДРЦ "Інваспорт"
Чемпіонат проходив у грузинському місті Бакуріані наприкінці жовтня. У змаганнях взяли участь близько 100 спортсменів з 10 країн. Від України виступали 19 атлетів, 6 із них — з Донеччини. Детальніше про виступ параспортсменів читайте в матеріалі Вільного радіо.

Не менш успішно виступили паверліфтери з Донеччини на Чемпіонаті світу, що проходив у вересні в Румунії. Загалом 17 спортсменів привезли додому 53 медалі. А вже наприкінці жовтня дві учасниці тієї ж команди — Альона Борщевська та Вероніка Бордюг — принесли у скарбничку збірної "бронзу" та "срібло" на Чемпіонаті світу з жиму лежачи.
Вероника Бордюг (ліворуч) та Альона Борщевська (праворуч). Фото: Альона Борщевська
У нас була боротьба. На першому підході ми починали усі з однієї ваги — 125 кг. Але в мене з технічних причин не зарахували перший підхід, на другому я пожала 125, а дівчата третім (підходом, — ред.) пожали більше. Через те, що в мене було вже багато стартів, мені було важче, і третій підхід я вже трохи не дожала. Прикро. Я на 132 виходила, але мені не зарахували
– розповідає про свій виступ журналістам Вільного радіо Альона Борщевська.
Для важкоатлетів з Донеччини минулий рік теж був плідним. На Чемпіонаті Європи з важкої атлетики серед юніорів та молоді до 23 років, який проходив з 23 вересня по 4 жовтня у фінському місті Рованіємі спортсмени вибороли "срібло" та "бронзу".
У нас четверо наших важкоатлетів взяли участь у чемпіонаті, двоє з яких посіли призові місця: друге та третє. Це Євген Бурбала, представник Вугледара у надважкій ваговій категорії (це понад 109 кілограмів), та Москаленко Ілля, представник Краматорська у ваговій категорії до 96 кілограмів.
– розповідає прессекретар Федерації важкої атлетики Донецької області Ігор Конопльов.
Ще 6 медалей на двох додому з Чемпіонату світу привезли гирьовики Леон Білицький та Олександр Рибін. Чемпіонат світу з гирьового спорту проходив у жовтні в Будапешті.
Леон Білицький (ліворуч) та Олександр Рибін (праворуч). Фото: пресслужба Управління фізичної культури та спорту ДонОДА
Леон Білицький з Покровської громади виступав у ваговій категорії понад 95 кг серед дорослих. Спортсмен виборов два "срібла" у вправах "поштовх" та "двоборство", а також бронзову нагороду у вправі "ривок".

Олександр Рибін з Лиманщини брав участь в змаганнях серед юніорів у ваговій категорії 78 кг. Хлопець здобув одну срібну медаль у командній естафеті з поштовху коротким циклом. Ще дві бронзові нагороди йому вдалося вибороти у командній естафеті з поштовху довгим циклом та в особистому заліку в поштовху довгим циклом.

Успішним рік був і для спортсменів, які змагаються у бойових видах мистецтв. Так, на Чемпіонаті Європи, який проходив на початку жовтня в польському місті Катовіце, каратисти з Костянтинівки вибороли 10 медалей на чотирьох: 5 срібних та 5 бронзових.
Фото: Управління фізичної культури та спорту ДонОДА
Пеняшкін Олександр став володарем двох срібних нагород та однієї бронзової. Він також багаторазовий чемпіон Європи та чемпіон України. Пеняшкіна Валерія стала володаркою 1 срібної та 4 бронзових медалей. Також вона багаторазова чемпіонка України, чемпіонка Європи та була срібною призеркою світу.
– розповідає Вільному радіо голова Донецької обласної асоціації традиційного карате-до Костянтин Пеняшкін.
На початку листопада 5 нагород на Чемпіонаті Європи вибороли таеквондисти з Маріуполя. Чемпіонат Європи з таеквон-до проходив наприкінці жовтня у грецькому місті Іракліон. У змаганнях взяли участь понад тисяча спортсменів з 25 країн.
Донецьку область представляли 8 спортсменів, четверо з них стали переможцями та призерами змагань: Малиш Артур, Кайда Катерина, Курсенко Ярослав та Тихоновський Андрій.
– розповідає президент філії ГО "Федерація таеквон-до І.Т.Ф. України" у Донецькій області Сергій Мартинов.
Фото: Максим Городовенко
Загалом маріупольські спортсмени привезли три срібних та по одній золотій та бронзовій медалі.

Ще дві медалі на Донеччину з Угорщини привезли кікбоксери Данило Ульянов та Уляна Міщенко. Данило гідно виступав та спромігся вибороти "золото".
Фото: Facebook/Сашка Гончаров
У півфіналі він обіграв португальця з рахунком 3:0. Ну а в фіналі вийшов на нього поляк. До другого раунду був напружений бій. Але після другого раунду стало зрозуміло, що Данило набагато кращий, набагато швидший, і все стало на свої місця.
– розповідає тренер хлопця Віктор Лі.
Зазначимо на Вільному радіо вийшло велике інтерв'ю з Данилом Ульяновим. Прочитати та послухати його можете за посиланням.

Уляна Міщенко ж у півфіналі не змогла здолати македонську суперницю та здобула третє місце.

Першу свою медаль на міжнародних змаганнях здобула легкоатлетка з Торецька — Марія Ларіна. Дівчина виступала на Чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (ABAF) серед юнаків у сербському місті Кралєво. 17-річна спортсменка штовхнула 3-кілограмове ядро на 15,5 метрів та з таким результатом змогла отримати "срібло" цих змагань.
Фото: ДонОДА
Перемоги бахмутян на міжнародній арені
Блискучі результати демонстрували протягом року й бахмутські спортсмени. Найбільше відзначилися борці. Серед них — 15-річна Марія Єфремова, яка стала найкращою на Чемпіонаті світу з вільної боротьби. Змагання проходили влітку у столиці Угорщини Будапешті.

У свої ваговій категорії (49 кг) Марія "всуху" змогла подолати всіх своїх суперниць одній восьмій та одній четвертій фіналу.
Фото: United World Wrestling
У півфіналі дівчина боролася з суперницею з Туреччини Севім Акбас. У цьому поєдинку Марія виграла з рахунком 9-0 та пройшла у фінал. У вирішальній битві спортсменка з Бахмута протистояла швейцарці Свені Юнго. Поєдинок закінчився з рахунком 11-0 на користь Марії.
Ще одна борчиня, яка гідно представила Бахмут — 20-річна Катерина Зелених. Дівчина зійшла на п'єдестал світової першості, завоювавши "срібло" на Чемпіонаті світу з боротьби. Змагання проходили в листопаді у Белграді, Сербія.
Фото: Асоціація спортивної боротьби України
Катерина впевнено обійшла суперниць у кваліфікації та чвертьфіналі. У півфіналі вона здолала італійку Аврору Кампанья, а у фінальній сутичці боролася проти спортсменки з Канади Ани Паули Годінес Гонсалес. Поєдинок Катерина розпочала впевнено та вела з рахунком 7:0, але потім опонентка стрімко почала нарощувати очки. Катерина гідно боролася, але програла бій з рахунком 7:10 і закінчила виступ на Чемпіонаті світу зі "срібним" результатом.

Ще три медалі — золоту, срібну та бронзову — вибороли спортсменки з Бахмута на Чемпіонаті світу з пляжної боротьби. Фінальний етап проходив у вересні у Констанці, Румунія.

"Золото" на цьому чемпіонаті в категорії 70 кг здобула бахмутянка Аліна Бережна. У півфіналі спортсменка здолала суперницю з Румунії з рахунком 4:0. А в фіналі з рахунком 3:0 виборола перемогу у борчині з Греції.
Ще одна бахмутянка — Тетяна Профатілова — виступала в категорії 50 кг. У відбірковому раунді вона здолала спортсменку з Румунії, однак у півфінальному поєдинку поступилась іншій румунській суперниці з рахунком 1:0. В бою за третє місце Тетяна змогла зібратися та вибороти бронзу у борчині з Латвії.

А Єлизавета Моренко змагалася серед юніорів та здобула срібну медаль.
Тетяна Профатілова (ліворуч) та Єлизавета Моренко (праворуч). Фото: Олег Рева
Успішним 2021 рік був і для 18-річного бахмутянина Олексія Галагана, який зійшов на п'єдестал Чемпіонату Європи з паверліфтингу.
Фото: Вільне радіо
Чемпіонат проходив у серпні в чеському місті Пльзень. У своїй категорії до 53 кг хлопець посів друге місце, піднявши у тязі 147,5 кг, присівши із вагою 155 кг та взявши вагу 92,5 кг у жимі лежачи. Як зазначив тренер хлопця, це були перші міжнародні змагання у спортивній кар'єрі Олексія.

Ще одну перемогу здобула 18-річна бахмутянка Олена Пруденко разом із партнеркою з Харкова на Чемпіонаті Європи з рогейну.
Для довідки: рогейн — це командний вид спорту, який поєднує в собі стратегію й тактику, навігацію на пересіченій місцевості, а також фізичну витривалість.
Фото: Facebook/Iryna Fryz
Олена Пруденко та Марія Гоєнко впоралися з дистанцією приблизно за добу. На відпочинок часу майже не було. Загалом спортсменки подолали 66 кілометрів.
Ми то бігли, то йшли, але постійно рухалися. Хвилин 20 ми, може, відпочили, передивилися свою мапу та дистанцію трішки змінили — і все. А так ми постійно були в русі
– розповіла нашим журналістам Олена Пруденко.
Детальніше про виступ дівчат читайте в нашому матеріалі.

Ще одну впевнену перемогу на всеукраїнському рівні здобули чи не наймолодші спортсменки з Бахмута.
Фото: власний архів Ірини Яценко
Нагадаємо, журналісти Вільного радіо побували на командному тренуванні у юних гімнасток-чирлідерок. Фоторепортаж дивіться за посиланням.
1
Поділитись публікацією
Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор