Центр Бахмута прикрасять новим муралом


image
Фото: KAILAS-V

Днями в одному з районів Бахмута завершили два масштабні зображення на стінах багатоповерхівок. Ще один мурал почали малювати в центрі міста. Як скоро він з’явиться, що саме зобразять та що символізують елементи картини – розповіли самі художники.

 

Новий арт-об’єкт вже малюють на торці дев’ятиповерхівки по вул. Горбатова, 30. Його розробляла і тепер втілює творча група KAILAS-V.

Центр Бахмута прикрасять новим муралом
Макет: KAILAS-V

“Тут є види України, орнаменти петриківського розпису, стилізована вишиванка. А в центрі – сокіл, який символізує герб України. Я довго вивчала питання, чи можна трактувати тризуб як сокола. Прямих свідчень цьому немає, але багато хто каже, що наш герб уособлює сокола, який летить вниз за здобиччю або охороняє свою територію. Тому хотілося взяти щось національне та поєднати його з елементами живої природи”, – розповідає директорка творчої групи Яна Волк.

Центр Бахмута прикрасять новим муралом

Спочатку цей макет розробляли для однієї з харківських будівель. Але в результаті там намалювали інше, а концепт чекав на втілення 3 роки.

“Ми розробили кілька варіантів, і люди обрали найкрутіший. Бахмут мене просто вразив: з усіх макетів зупинилися на найскладнішому та найкрасивішому. Загалом, мені подобається, що Бахмут обрав не націоналістичну тематику, не історичні постаті, а щось для своїх людей”, – говорить директорка KAILAS-V.

Розробкою макета займався креативний директор компанії Роман Партола.

“У цій концепції було завдання зробити модуль, який можна буде наповнювати різними значеннями. Тобто, графічний дизайн створюється на основі модулю – квадратів, трикутників, кіл. А потім туди вводяться елементи залежно від значення, яке треба передати у проєкті – написи, літери, зображення”, – розповідає Роман Партола.

Центр Бахмута прикрасять новим муралом

Він пояснює: зазвичай комбінувати пласку графіку з об’ємними картинами непросто. А такі модулі дозволяють поєднувати непоєднуване.

Роботи над муралом почалися ввечері 3 вересня. Спочатку художник підготував стіну, пофарбувавши її у білий колір. Це потрібно, аби кольори не потьмяніли.

Центр Бахмута прикрасять новим муралом

“У цегли є певний ступінь поглинання. Тому треба забити пори й створити плівку, щоб колір був яскравим і довговічним”, – каже креативний директор KAILAS-V.

Вночі на стіну нанесли ескіз майбутнього муралу. Для цього використовували проєктор. Вже зранку будівля виглядала так:

Центр Бахмута прикрасять новим муралом

Точної дати, коли малюнок буде готовий, поки немає. Його можуть завершити за тиждень, а якщо завадить непогода, можуть малювати й довше.

Нагадаємо, зовсім нещодавно ця ж компанія створила ще 2 мурали в південно-західній частині Бахмута. На них зображена щаслива родина. Оцінити арт-об’єкти можна навіть з вікна транспорту. Що про нову прикрасу міста думають місцеві, можна дізнатись тут.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: