Національну вчительську премію цього року вручатимуть уп’яте. Та вперше передбачили окремі нагороди для учителів з прифронтової зони.
Таку відзнаку для вчителів з прифронтових міст і селищ запровадили, аби віддячити за їхню роботу в умовах війни.
“Ми зрозуміли, що військовий фронт залишається дуже важливим, але освітньо-культурний фронт з кожним днем набуває все більшого значення. І чим більше підростатиме дітей, які не знають, що таке повноцінна Україна без війни, тим важче буде реінтегровувати Донбас – навпаки, ми будемо лише віддалятися від цієї мети. Тому ми вирішили підтримати вчителів, які тримають проукраїнську позицію та передають її своїм учням. Їхній внесок у реінтеграцію тимчасово окупованої зони неоціненний, і ми хочемо, аби вони знали, що ми за них уболіваємо”, – розповідає Вільному радіо проєктна менеджерка премії “Global Teacher Prize Ukraine” Ольга Нагорнюк.
Амбасадором номінації виступає відомий український письменник Сергій Жадан. Він часто буває на сході, спілкується з учителями та підтримує місцеві бібліотеки.
Номінувати вчителя з прифронтової території можете й ви. Зробити це треба до 1 серпня за цим посиланням. Журі проаналізує заявки та відбере найкращі кандидатури.
“Серед усіх ми оберемо топ-десятку, і для кожної людини з цієї десятки буде технологічний подарунок на 30 тисяч гривень. Це може бути мультимедійна дошка або проєктор, ноутбук, камера – те, що обере вчитель”, – говорить Ольга Нагорнюк.
Переможець отримає ще один подарунок – освітню подорож за кордон, до Фінляндії або Естонії. Поїздку запланували на наступну весну, триватиме вона близько тижня.
Серед інших цікавих номінацій – “Учитель-новатор” та “Реалізація мрії”.
“Коли вчителі заповнюють анкету, вони записують туди свою професійну мрію. Потім ми обираємо ту, яку ми можемо і хочемо підтримати”, – говорить проєктна менеджерка премії.
Найкращих освітян за версією “Global Teacher Prize Ukraine” нагородять 2 жовтня на Міжнародний день учителя. Церемонія відбудеться на Софійській площі у центрі Києва.
“Це буде грандіозна подія. Цього року ми хочемо провести її в етно-стилі. Там виступатимуть наші відомі артисти, тому настрій на церемонії буде український”, – каже Ольга Нагорнюк.
Український аналог премії почали вручати з 2014 року після підписання меморандуму з фондом Варкі. Найкращому вчителю з України дарують 250 тисяч гривень. Минулого року головний приз отримав учитель з Тернопільської області Василь Дяків.
Нагадаємо, у 2018 році півфіналісткою премії стала вчителька фізики з Бахмутської ЗОШ №10 Тетяна Бак.
Читайте також: