У 2020 році в Бахмуті менше порушують правила дня тиші, ніж на президентських виборах (ФОТОРЕПОРТАЖ)


image
Фото: Вільне радіо

24 жовтня журналісти Вільного радіо взяли ніж, пакет та вийшли на тихе полювання. Ні, не по гриби, а по агітацію. На день ми стали комунальниками на громадських засадах, проїхалися містом та подивилися чи залишилася агітація в день тиші. Там, де вона була, — зривали її самі або просили прибрати інших (власників авто, приватних приміщень). Чи багато назбирали “друкованих порушників”, — дивіться в матеріалі. 

 

Відповідно до законодавства, День тиші розпочинається опівночі. Але комунальники не завжди встигають впоратися до того часу. Тож в суботу ми виспалися та лише ближче до обіду починаємо свій рейд. Далеко йти не довелося. Агітація зустрічає на виході з під’їзду. 

На вулиці Корсунського збереглися запрошення на зустрічі з кандидатами та просто агітаційні листівки з фото, вказанням партії та номеру в списку. Сусідствують представники “Опозиційної платформи — За життя” та “Слуги народу”. Поряд виглядають плакати кандидатки в очільниці громади Альбіни Смирнової.

порушення в день тиші Бахмут

порушення в день тиші Бахмут

Люди у дворі є та на дівчат з ножем, які зривають агітацію, вони особливо не реагують. Продовжують йти у своїх справах. Ми ж тим часом наповнюємо великий пакет. 

порушення в день тиші Бахмут

 

Зі свого району перебираємося в центр. А на шляху розглядаємо білборди. Всі вони чисті. До сьогоднішнього дня підготувалися грунтовно.  

день тиші, пусті сітілайти

день тиші, пусті білборди

 

Чого не скажеш про зупинки та інформаційні дошки у дворах поряд з міською радою. Тут вже зустрічаються наліпки “Європейської Солідарності”, агітація партії “Порядок” та програма кандидата на очільника громади Сергія Фісуна. Але все одно значно більше агітації від “ОПЗЖ”.

порушення в день тиші Бахмут

порушення в день тиші Бахмут

порушення в день тиші Бахмут

Унікальним центр став в тому, що тут ми вперше за весь час передвиборчої гонки побачили як виглядає кандидатка на пост очільниці Бахмутської ОТГ Тетяна Осадча. А також змогли прочитати її програму. На листівці вказано, що тираж був 2 тисячі штук. Нам же трапилася 1, і та не знята в День тиші. 

Що легко помітити — багато агітації партії “Опозиційна платформа — За життя” розміщено у не встановлених місцях — на стовпах та деревах. Це заборонено в принципі. Та комунальники не зняли ці агітаційні листівки ні раніше, ні перед днем тиші. 

порушення в день тиші Бахмут

Ходить в центрі і єдиний приклад прихованої агітації — тролейбуси з закликом переходити на “Зе”лений. Від інших партій ми нічого подібного в місті не помітили. 

порушення в день тиші Бахмут

Залишилися плакати з представниками партії “За майбутнє” на одному з міських СТО. Оскільки це приватна власність. то знімати ми їх не стали. Але зробили зауваження та попросили зробити це представника фірми. Після відмови, викликали поліцію. На жаль, ми не зачекали на наряд поліції, щоб зафіксувати порушення. Коли патруль прибув, агітацію вже зняли. Ми повернулися туди пізніше, повторно її вже не клеїли.

порушення в день тиші Бахмут

Для завершення нашого ознайомчого маршруту, прямуємо на виїзд з міста в бік Слов’янська. На шляху немає білбордів, але місцеві стовпи знову ж стали самовільно зайнятим місцем для агітації. Тут знімаємо плакати кандидатів на пост голови Бахмутської ОТГ Геннадія Сечкіна та Сергія Фісуна. 

порушення в день тиші Бахмут

порушення в день тиші Бахмут

Так, за кілька годин по місту ми назбирали великий пакет агітаційних матеріалів. Та зняли тільки те, що побачили особисто. А ми були не у всіх дворах. 

Для довідки:
Відповідно до статті 52 виборчого кодексу України, передвиборна агітація розпочинається кандидатом, партією (організацією партії) наступного дня після дня прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидата (кандидатів) і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування. Передвиборна агітація напередодні дня голосування та в день голосування забороняється. У цей час забороняється також проведення масових акцій (зборів, мітингів, походів, демонстрацій) від імені кандидата, партії (організації партії), розповсюдження агітаційних матеріалів, демонстрація фільмів, телепередач, проведення концертів, вистав, спортивних змагань тощо за участю кандидатів, партій (організацій партій), а також публічні оголошення про підтримку кандидатом, партією (організацією партії) проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів, телепередач чи інших публічних заходів.

Нагадаємо, так виглядав Бахмут в день тиші перед президентськими виборами.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: