Для батьків громади планують розробити порядок дій на випадок можливої надзвичайної ситуації, якщо їхня дитина у навчальному закладі, а телефонного зв’язку немає.
Таке рішення ухвалили під час чергової зустрічі Батьківської ради Бахмута, на якій побувала журналістка Вільного радіо.
“Алгоритм взаємодії з батьками — ми обов’язково надамо таке розпорядження і розробимо, і батькам доведуть до відома”, — заявила начальниця управління освіти Бахмутської міськради Наталя Дроздова.
Розробити таку інструкцію вирішили через те, що у батьків немає розуміння, як діяти під час надзвичайної ситуації.
“От, наприклад, якщо почалися обстріли, то ви маєте що?.. Чекати коли вони закінчаться і прийти забрати дитину? Або вам треба через 30 хвилин після останнього вибуху прийти? Або що треба робити?”,— наводить приклад голова Батьківської ради Бахмута Ганна Бокова.
Вона також нагадала, що під час надзвичайної ситуації може не бути зв’язку, і батьки почнуть панікувати.
Начальник служби охорони праці та безпеки життєдіяльності Бахмутської громади Дмитро Биканов каже: у кожному закладі освіти такий алгоритм дій є, і освітяни тренуються його виконувати з дітьми.
“У всіх закладах освіти є розроблені алгоритми дій на випадок надзвичайних ситуацій різного характеру. І з учнями, вихованцями дитячих садків проводяться навчання, зі здобувачами освіти, працівниками закладів освіти”, — каже посадовець.
Очільниця бахмутських освітян Наталя Дроздова каже: нещодавно на класних годинах у школах провели інформаційні 10-тихвилинки “Як поводитися в ситуації, яка відрізняється від звичайної”. Таку назву обрали, аби зайвий раз дарма не лякати дітей.
Нині учні 5-11 класів навчаються дистанційно. Коли вони повернуться за парти, з ними планують ще раз повторити ці навички дій у надзвичайній ситуації.
“Якщо не дай боже обстріл, дітей необхідно навчити лягти під глуху стіну або під глухий кут. Наразі, я так розумію, що доведеться ще раз це відпрацьовувати, але вже після того, як діти вийдуть (з дистанційного навчання, — ред.)”, — заявляє Наталя Дроздова.
За її словами, інструктаж з дітьми проводять вчителі, класні керівники, вихователі дітей, яких до того має навчити керівник освітнього закладу.
Схованки на випадок надзвичайних ситуацій є не у кожному закладі освіти, але в деяких є речі першої потреби.
“В 5-й школі підвалу немає, але приміщення всі підготовлені, в коридорі куточки, є вода, є запас, там кабінет є медичний, є бинти, зеленка. У мінімальній кількості усе є, протипожежні ці всі, усе в них є. В них у школі вже намальована схема хто куди йде, хто що робить. Діти знають, якщо що на підлогу лягають”, — сказала представниця від школи № 5 Алла Губа.
Нагадаємо, торік у Бахмутській громаді планували до десятка ремонтів та покупок на понад 1,5 млн грн для “забезпечення мінімально достатнього рівня безпеки” під час надзвичайних ситуацій. Але на це витратили у 5 разів менше коштів, ніж планували. Тож не підготували бомбосховища до використання, не створили систему місцевого автоматизованого оповіщення та не закупили рятувальникам сучасні засоби зв’язку.
Читайте також: