У Бахмуті доступна послуга “єМалятко”. Як подати заяву


image
Фото з відкритих джерел

У трьох установах Бахмута можна скористатися державним сервісом “єМалятко”. Тепер свідоцтво про народження, дитячі виплати та ще кілька адмінпослуг можна отримати, подавши лише одну заяву. Як це зробити – роз’яснюємо у матеріалі.

 

У Бахмуті зареєструватися у сервісі “єМалятко” можна у міському Центрі надання адмінпослуг (він знаходиться у будівлі міськради за адресою: вул. Миру, 44), міському відділі державної реєстрації актів цивільного стану (вул. Незалежності, 62) та у районному відділі РАЦС (вул. Василя Першина, 9).

Для замовлення послуги потрібні наступні документи:

  • паспорти обох батьків (оригінали або цифрові версії у мобільному додатку “Дія”);
  • медичне свідоцтво про народження дитини за формою №103/о (або номер медичного висновку про народження в електронному форматі).

У бахмутському ЦНАПі прийом заявок від батьків розпочався наприкінці грудня 2020 року. Поки що документи на отримання послуги подала одна родина.

Основною послугою комплексу “єМалятко” є державна реєстрація народження дитини. Додатково можна отримати й інші послуги, але лише у комплекті зі свідоцтвом про народження.

“Батьки можуть самі обрати ці послуги за бажанням. Це присвоєння податкового ідентифікаційного номеру, присвоєння унікального номера запису в демографічному реєстрі, якщо в одного з батьків є такий номер, призначення допомоги при народженні дитини. На жаль, лише в окремому переліку міст України можна додати послугу реєстрації місця проживання, у Бахмуті та загалом на Донеччині її поки немає”, – розповідає Вільному радіо начальниця відділу надання адміністративних послуг у м. Бахмут Наталя Чистякова.

Важливий момент: скористатися послугою “єМалятко” можливо лише протягом місяця з дати народження дитини.

Написати заяву можна безпосередньо у ЦНАПі або одному з відділів ДРАЦС. Для її заповнення знадобиться наступна інформація:

  • номер платника податків обох батьків (за наявності);
  • місце і дата реєстрації шлюбу, а також орган, який його уклав;
  • для присвоєння унікального номера запису (УНЗР) в Єдиному державному демографічному реєстрі – відомості про присвоєння такого номера одному з батьків;
  • для оформлення допомоги при народженні дитини – номер рахунку у форматі IBAN. Банк, у якому відкритий рахунок, має бути у переліку уповноважених здійснювати соцвиплати.

У деяких випадках знадобиться ще й засвідчена нотаріусом письмова згода про присвоєння дитині прізвища (якщо батьки мають різні прізвища і заяву подає один із них).

Усю цю інформацію можна повідомити усно або показати сканкопію чи фото відповідних документів у телефоні.

“Якщо батьки у шлюбі й мають однакові прізвища, достатньо присутності одного з них, якщо вони не у шлюбі, то обов’язково мають прийти обидва. Матері-одиначки мають можливість звернутися самі. У людей можуть бути різні життєві обставини, тому кожну ситуацію треба розглядати окремо”, – пояснює Наталя Чистякова.

Бахмутський ЦНАП працює з 08:00 до 17:00. На період карантину з 12:00 до 13:00 у приміщенні влаштовують санітарну обробку.

Прийом здійснюється за попереднім записом. Для цього в робочий час працюють номери: 095 202 31 87 та (0627) 44-50-28. За цими ж номерами можна уточнити деталі.

Міський відділ РАЦС приймає документи з 09:00 до 16:00, а з 12:00 до 12:45 працівники йдуть на перерву. Попередній запис здійснюється за телефонами: (0627) 44-52-60 та (0627) 44-99-33.

До районного відділу РАЦС також можна звертатися з 09:00 до 16:00. Перерва там триває з 12:00 до 13:00. Записатися на прийом можна за номером (06274) 44-63-19.

Зазначимо, усі вище  послуги можна замовити й онлайн через сервіс “Дія”, але для цього у батьків має бути кваліфікований електронний підпис.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: