У Родинському неподалік Покровська почали подавати воду зі свердловини на території шахти. Тепер там є вода в кранах, хоча й за графіком. До цього її там практично не було майже рік. В інших населених пунктах біля Покровська вода досі в дефіциті. Зараз влада шукає нові джерела води для мешканців.
Про пошук додаткових джерел води у громаді Вільному радіо розповідає заступник міського голови Покровська Олександр Добровольський. Щоб у мешканців Родинського було більше води, Покровська військова адміністрація, “Покровськ-водоканал”, ТОВ “Краснолиманське” та шахта уклали чотиристоронній меморандум про співробітництво.
“У Родинському на шахті “Краснолиманській” є свердловини — є дебет води, який вони можуть нам віддати для водозабезпечення Родинської громади. Це близько 500 кубометрів води на добу. Ми проклали 1 км нового водогону, аби врізатись у систему водоканалу. І зараз наші жителі отримують воду. Щоправда, за графіком, але тим не менш”, — каже Добровольський.
Він зазначає, що це не шахтні води.
“Це вода зі свердловини, вона відповідає нормам СанПіН (санітарним правилам та нормам, — ред.) та вважається умовно питною. Ми все одно рекомендуємо людям не використовувати її в їжу. Щотижня робимо аналіз проб цієї води”, — каже посадовець.
Цю воду люди отримують вже декілька тижнів.
“Місто Покровськ сидить без води, а в Родинському є вода, за графіком. Це джерело водопостачання дозволяє зекономити майже тисячу кубометрів води на добу для Покровська”, — розповідає Олександр Добровольський.
Все це вимушені кроки, адже ситуація з водозабезпеченням тут наближена до критичної, каже заступник міського голови. Через брак води місцеві мешканці зливають її з батарей у своїх оселях, тож ця свердловина допомагає покрити втрати води у тепломережі.
“Це призводить до зупинки системи теплозабезпечення. Водорозбір досить великий”, — каже заступник мера Покровська.
Воду зі свердловини очищують в очисній установці за допомогою кварцевого піску та ультрафіолету, а також на хлораторній станції.
Води у Родинському та загалом у Покровській громаді перестало вистачати майже рік тому.
“Ми ще до [відкритого] вторгнення у лютому знаходилися на резервному водопостачанні, його прогнозні показники були 3-6 місяців. Ми прожили на ньому майже рік, і натурально рівень води критично низький. Тому ми не отримуємо воду в об’ємі, який необхідний”, — каже Олександр Добровольський.
До того ж фільтрувальна станція, від якої громада отримувала воду, знаходиться під постійними обстрілами та періодично зупиняється.
Тому у громаді вже майже рік шукають альтернативу централізованому водопостачанню.
“Частково ми вирішили це бурінням свердловин: громадяни підключали багатоповерхівки до цих свердловин, а ми бурили громадські свердловини. За допомогою очисних установок дозволили нам забезпечити жителів технічною та питною водою на безоплатній основі”, — розповідає посадовець з Покровської ВА.
Також воду розвозять водовозами, які придбали коштом громади та донорів.
Там працюють над ще одним, більш вартісним та складнішим проєктом. Але про результати розкажуть згодом.
Нестача води з лютого й у всіх тимчасово окупованих росіянами районах Донеччини. У Донецьку вода в кранах є лише 2-3 дні на тиждень по 2 години, і то лише на нижніх поверхах будівель. Мешканці масово зливають воду з батарей, тому багато котелень у Донецьку досі не працюють. Окупаційна адміністрація наказала терміново бурити свердловини просто біля котелень. У Кіровському неподалік Горлівки очищені шахтні води заливають у тепломережу.
Читайте також: