Павло Кириленко йде з посади начальника Донецької ОДА
Павло Кириленко. Ілюстративне фото: Донецька ОВА

НАБУ та САП завершили досудове розслідування у справі ексочільника Донецької ОВА Павла Кириленка. Тепер його підозрюють у незаконному збагаченні на понад 72 млн грн та декларуванні неправдивих відомостей.

Про це пише видання “Суспільне. Новини” з покликанням на свої джерела у правоохоронних органах. 

Водночас 9 грудня прокурори САП та детективи НАБУ повідомили про зміну підозри та про завершення досудового розслідування у справі неназваного керівника державного органу зі спеціальним статусом. 

Джерела видання стверджують, що йдеться про ексочільника Донецької ОВА Павла Кириленка, який нині головує в Антимонопольному комітеті України. 

Тепер посадовця підозрюють у незаконному збагаченні на понад 72 мільйони гривень та декларуванні неправдивих відомостей. За даними правоохоронців, серед набутого Кириленком майна є:

  • 7 квартир у містах Києві та Ужгороді загальною площею 688,5 кв. м;
  • будинок на понад 220 кв. м та 2 земельні ділянки під Києвом;
  • 2 гаражних бокси;
  • 6 машино-місць;
  • 3 нежитлових приміщення загальною площею понад 190 кв. м;
  • автомобіль ВМW Х3.

“Досудовим розслідуванням установлено, що у 2020–2023 роках вказана особа, обіймаючи посаду керівника обласної державної військової адміністрації, набула 21 об’єкт нерухомого майна та 1 люксовий автомобіль шляхом реєстрації права власності на родичів своєї дружини”, — кажуть у САП.

Загальна вартість активів склала 72,8 млн грн, а частину з них буцімто купили за значно нижчою за ринкову ціну. Слідчі кажуть, що законні доходи Павла Кириленка та членів його родини не дозволяли здійснити таких покупок. 

“Надалі з метою приховання факту незаконного збагачення посадовець не зазначив відомості про набуте майно в деклараціях особи, уповноваженої на виконання функцій держави, за 2020, 2021, 2022 та 2023 роки”, — йдеться у повідомленні відомства.

Що відомо про справу Павла Кириленка

Раніше Павла Кириленка звинувачували у незаконному збагаченні та порушенні правил декларування майна. За версією слідства, він реєстрував нерухомість та елітний транспорт на рідних своєї дружини, щоб приховати незаконно отримані активи. 

Офіційне розслідування проти посадовця почали після матеріалу проєкту “Схеми” від “Радіо Свобода”, який вийшов у березні 2024-го.

На засіданні 15 серпня прокурори просили суд відправити Кириленка під варту з можливістю застави у 120 мільйонів гривень. За словами представниці САП, позиція сторони звинувачення не змінилися. 

Згодом вищий антикорупційний суд не задовольнив апеляцію прокурорки, яка просила тримання під вартою для ексочільника Донецької ОВА та чинного голови АМКУ Павла Кириленка. Раніше він вніс 30 мільйонів гривень застави. 

Нагадаємо, станом на жовтень 2024 року найвища середня заробітна плата серед усіх державних органів в Україні зафіксована в Антимонопольному комітеті, який очолює підсудний ексочільник Донецької обласної адміністрації Павло Кириленко.


Завантажити ще...