В обласній адміністрації збираються продовжити реконструкцію корпусів святогірського табору “Перлина Донеччини”, який ремонтують з 2020-го. На тендери поскаржилися одразу декілька людей, які вважають ці витрати недоречними під час війни. Однак у ДонОДА запевняють: там поселять переселенців та тих, хто у майбутньому відновлюватиме Святогірськ. За підрахунками посадовців, у двох корпусах зможуть розмістити 80 людей.
Про продовження реконструкції санаторію у Святогірську журналісти Вільного радіо дізналися на порталі Prozorro.
“Перлину Донеччини” у Святогірську ремонтують з 2020-го. Тоді у департаменті капітального будівництва Донецької ОДА виділили близько 50 млн грн на реконструкцію 3 корпусів та ще 78 млн грн на ремонт їдальні.
У січні 2022-го за реконструкцію їдальні санаторію заплатили ще 87,9 млн грн. Завершити ці роботи підрядник мав до 31 березня 2023-го.
Тепер же у профільному департаменті ДонОДА оголосили ще два тендери на продовження ремонту у корпусах. Загальна вартість цих закупівель — понад 34 млн грн. Привести будівлі до ладу підрядник має до 31 грудня 2024-го.
На обидві закупівлі щодо реконструкції “Перлини Донеччини” почали скаржитися люди. Зокрема, через те, що вважають недоречними такі витрати під час війни.
На одне з таких звернень замовники реконструкції відповіли. В обласному департаменті капітального будівництва стверджують, що відремонтовані корпуси “Перлини Донеччини” використовуватимуть виключно для гуманітарних потреб, допоки в країні не скінчиться війна. Там планують селити людей, які втратили житло або потребують тимчасового прихистку під час евакуації, а також фахівців, які відновлюватимуть місто.
“Обрано 2 з 3 корпусів з найбільшим обсягом раніше виконаних робіт і які оснащені відповідними інклюзивними пристосуваннями (пандус, підйомник) для можливості розміщення осіб похилого віку, що мають певні вікові проблеми опорно-рухового апарату. Кожний корпус буде обладнаний 40 койко-місцями. Також в подальшому зазначені корпуси та інші, що придатні для проживання, можуть бути базою для розміщення спеціалістів по відновленню міста. На території комплексу наявна робоча свердловина з питною водою та водонапірна башта, що дозволяє забезпечити відповідними санітарно-побутовими умовами осіб, що будуть розміщені у корпусах”, — йдеться у відповіді представників обласного департаменту капітального будівництва.
Також у департаменті зазначили, що нині у місті Святогірськ зруйновані 12 багатоповерхових та 361 приватний будинок. Вцілілі будинки також непридатні для життя — там немає опалення та води. Житла потребують близько 75 людей (це близько 10% від усіх жителів міста). Ще близько 200 людей нині живуть на території монастиря у Святогірську, який також зруйнований.
Нагадаємо, цьогоріч у Святогірську не буде централізованого опалення — росіяни зруйнували обстрілами газові мости у громаді. Теплом планують забезпечити лише заклади охорони здоров’я та об’єкти соціальної сфери.