У т.з. “ДНР” скасували мораторій на виконання смертної кари. Що це означає

Окупаційна влада т.з. “ДНР” скасувала мораторій на виконання смертної кари. Він мав діяти до 2025 року, але за нормами оновленого “законодавства” страчувати засуджених у псевдореспубліці зможуть вже незабаром.
Про це повідомляють у пресслужбі “народної ради ДНР”.
Відповідне рішення “парламентарі” псевдореспубліки ухвалили 8 липня.
“Проєктом закону пропонується визнати частину 9 статті 202 Кримінально-виконавчого кодексу такою, що втратила дію. Таким чином, положення Кримінально-виконавчого кодексу про виконання покарань у вигляді смертної кари будуть введені в дію з дня офіційного опублікування даного закону”, — каже представниця “народної ради” Олена Шишкіна.
Зазначимо, “закон” про скасування мораторію на смертну кару на сайті “народної ради ДНР” ще не оприлюднили.
На початку липня у т.з. “ДНР” ухвалили новий “кримінально-виконавчий кодекс”, згідно з яким нові положення щодо смертної кари мали запрацювати з 1 січня 2025 року. Таким чином окупанти скасували “відстрочку” у виконанні смертної кари.
Нагадаємо, т.з. “суд ДНР” призначив смертний вирок трьом іноземцям, які воювали проти окупантів у складі ЗСУ.
Європейський суд з прав людини зобов’язав Росію вжити заходів, аби у т.з. “ДНР” не стратили іноземців. Втім країна-агресорка ухвалила рішення не виконувати зобов’язання ЄСПЛ з 15 березня.
В офісі ООН з захисту прав людини оцінили смертні вироки трьом іноземним бійцям ЗСУ як військовий злочин. Іноземці, яких утримують окупанти, воювали у складі української армії та не є найманцями.
Наприкінці червня адвокатка одного з засуджених, підданого Великобританії Шона Піннера, підготувала оскарження вироку щодо смертної кари. Те ж саме зробили й адвокати полоненого захисника “Азовсталі”, британця Ейдена Асліна.
Читайте також:

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас
Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!
Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.
Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!
Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів
