Після визнання Росією незалежності окупованих територій Донбасу в українському уряді не планують вивозити мешканців прикордонних міст.
Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час спільної пресконференції з Держсекретарем США Ентоні Блінкеном у Вашингтоні 22 лютого.
“У нас є два плани. План “А” полягає в тому, щоб використати всі інструменти дипломатії для стримування Росії та запобігання подальшій ескалації. А якщо це не вдасться, план “Б” – боротися за кожну п’ядь нашої землі, за кожне місто і кожне село. Боротися до перемоги, звісно”, — каже Дмитро Кулеба.
18 лютого ватажки бойовиків ОРДЛО оголосили про масову евакуацію до РФ. В першу чергу жінок, дітей та пенсіонерів. Окупаційна адміністрація “ДНР” опублікувала адреси пунктів збору для тих, хто хоче виїхати з окупованих територій до Росії. Біженцям пообіцяли виділити 10 тисяч рублів (приблизно 3689 гривень) та забезпечити всім необхідним.
Свої відеозвернення про евакуацію ватажки псевдореспублік Пушилін та Пасічник записали заздалегідь ㅡ коли на сході було відносно спокійно.
Спочатку повідомили, що людей вивозять в Ростовську область. В адміністрації Ростовської області про це нічого не знали, дізналися з новин.
Евакуацію оголосили начебто через загрозу наступу ЗСУ на окуповані території. В ЗСУ такі плани заперечили. Українська влада прокоментувала евакуацію людей з “ДНР” та “ЛНР”.
Для евакуації людей бойовики задіяли автобуси та потяги. Тільки за добу начебто виїхали більш ніж 10 тисяч людей. Станом на 20 лютого понад 30 тисяч мешканців виїхали з окупованої частини Донбасу.
В Росії, “ДНР” та “ЛНР” повідомляють начебто про теплий прийом біженців зі сходу України. Проте люди часто годинами сидять в холодних автобусах без доступу до їжі, води та туалету. Декого селять в наметах, на спортивних майданчиках, в пансіонатах. Деякі люди планують самостійно повертатися додому.
З’явилась інформація, що у Донецьку та Макіївці розграбували понад 100 квартир евакуйованих. Менш як за одну добу пограбували 56 квартир у Донецьку та 42 у Макіївці ㅡ саме тих, хто залишив місто.
У соцмережах висловили припущення, що мародери могли “бомбити” квартири не навмання, а цілеспрямовано, використовуючи списки евакуйованих.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.