Україна вимагає інвентаризувати майно в ОРДЛО та забезпечити роботу Vodafone там

Наталя Жукова
2020-06-16 11:30

image
Фото з відкритих джерел

15 червня відбулось чергове засідання Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з врегулювання збройного конфлікту на Донбасі. Українська сторона вимагала від РФ відновити на території ОРДЛО українську систему оподаткування та розрахунків, провести інвентаризацію майна на ТОТ та забезпечити роботу українських мобільних операторів. 

 

Про це повідомляє офіс Президента. Через карантинні обмеження зустріч проходила в режимі відеоконференції. 

Українська сторона вимагала від РФ повного відновлення дії українського законодавства на всій території Донецької та Луганської областей, зокрема, системи оподаткування та розрахунків за українськими законами. 

Також українські перемовники заявили про необхідність інвентаризації державного та приватного майна на тимчасово окупованих територіях Донбасу. Україна вважає за необхідне перевірити на території ОРДЛО стан підприємств усіх форм власності, в тому числі банківських відділень.

Представники України закликали РФ забезпечити роботу українських операторів мобільного зв’язку на тимчасово непідконтрольних її уряду територіях, адже це  —  гуманітарна потреба людей. 

Зазначимо, вже понад тиждень в окупованих районах Луганської області не працює зв’язок Vodafone. А це єдиний український оператор, який там залишається. Перебої з роботою зв’язку були і в Донецькій області. 

На засіданні ТКГ також йшлося про водопостачання споживачів Луганської області та питання екології.  

Про жодні конкретні домовленості після зустрічі в Офісі Президента не звітують. 

Нагадаємо, 10 червня розпочалося чергове засідання ТКГ за участі України, Російської Федерації та ОБСЄ за участі представників ОРДЛО у складі української делегації, після чого оголосили технічну перерву.  15 червня мали повернутися до обговорення відкриття КПВВ на сході. Але тепер про це питання не згадується. 

Вперше у складі української делегації у роботі ТКГ взяли участь представники ОРДЛО-переселенці: журналісти Денис Казанський і Сергій Гармаш (від окупованої Донеччини), а також голова Міжнародної громадської організації “Луганське земляцтво”, юрист Вадим Горан та лікар Костянтин Лібстер. Українська сторона поінформувала учасників консультацій, що ці радники української делегації – представники ОРДЛО України — і надалі постійно братимуть участь у роботі груп ТКГ. 

Читайте також:

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: