В Бахмуті за 3 роки хочуть розчистити майже 7 км головної річки. На це потрібно понад 100 млн грн


image
Фото: Олександр Сотников

В Бахмутській ОТГ планують розчистити майже 7 кілометрів річища Бахмутки. За останніми підрахунками на це потрібно понад 100 мільйонів гривень, але на момент реалізації проєкту сума може збільшитись. Хто саме буде фінансувати проєкт — також ще невідомо.

.

Про це журналістам Вільного радіо стало відомо з проєкту програми охорони навколишнього середовища на 2021-2025 роки. Цей проєкт планують ухвалити на виконкомі Бахмутської міської ради 11 листопада.

В програмі йдеться, що впродовж 2022-2024 років в Бахмуті планують розчистити русла річки Бахмутка протяжністю 4,458 кілометра. На це потрібно 75 мільйонів гривень. Ще 30 мільйонів потрібно на розчистки ділянки русла довжиною 2,5 кілометра в межах селища Опитне та села Іванград.

Вільному радіо начальниця управління соціально-економічного розвитку Бахмутської міськради Марина Юхно пояснила, що цей проєкт — це продовження вже існуючого проєкту з розчистки Бахмутки, який провели в 2013-2015 роках. Тоді за кошти обласного фонду охорони навколишнього середовища розчистили дно від мулу, береги від очерету та укріпили схили габіонами і георешіткою, щоб рослини розповсюджувались повільніше.

Тепер же гроші на продовження цього проєкту знову хочуть шукати в області.

“Чому ми на обласний бюджет претендували? Ми проєкт раніше подавали вже. І нам давали на нього фінансування. Просто в нас не відбулися торги. Була велика кількість учасників, їх було 6. І в нас проводилися конкурсні торги, і коли закінчився бюджетний рік, гроші в нас забрали наприкінці року, і більше нам їх Департамент екології не дав. Тому ми залишили його (проєкт — ред.) в програмі та за інші джерела будемо шукати. Плануємо, щоб профінансувала нам область”, — пояснила Вільному радіо Марина Юхно.

Крім того, за словами Юхно, ціна проєкту може і зрости, адже в програмі зазначені неактуальні розрахунки.

“При подачі актуальних проєктів, потрібно провести коригування цього проєкту. Ціни були пораховані, не пам’ятаю, у 2018 чи 2019 році. А щоб були актуальні дані та відбулися адекватні торги, то потрібно робити коригування. А коригувати кожний рік проєкти, щоб з якоюсь надією чогось чекати, це дуже великі кошти для місцевого бюджету. Тобто ми цього дозволити собі не можемо”, — зазначає Марина Юхно.

Саме тому проєкт подаватимуть поки за старими цінами, щоб зрозуміти, чи зацікавить цей проєкт тих, хто візьметься його профінансувати. А якщо його схвалять, то міська рада зробить перерахунок.

Нагадаємо, про плани розчищення річки Бахмутки, а також Казенного Торця на початку року заговорили в Держводагенстві України. Вони зазначали, що у 2020-2022 роках виділять 450 мільйонів гривень на розчищення 115 км русел річок (з загальних 180 км), які впадають в Казений Торецьк та Бахмутку

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: