В день виборів українцям також поставлять 5 питань щодо майбутнього України (перелік)


image
Фото: з відкритих джерел

25 жовтня українців попросять відповісти ще 5 питань “від президента”. Ці питання підготував офіс очільника держави. З чим пропонують визначитися українцям та навіщо читайте в матеріалі.

 

Ще 13 жовтня президент України Володимир Зеленський у відеозверненні анонсував всеукраїнське опитування на 25 жовтня.

https://www.youtube.com/watch?v=SM3RkuqoVUU

“25 жовтня на виборчій дільниці я поставлю тобі п’ять запитань про те, що ми обговорюємо на вулиці, на кухні та в інтернеті, про що сперечаємось з друзями, батьками або таксистами. Про те, про що нас ніколи не питали. П’ять важливих питань, щоб дізнатися твою думку”, — заявив у зверненні Володимир Зеленський.

Згодом пресслужба Офісу президента повідомила, що це не референдум, а лише загальнонаціональне опитування, та відповіді не матимуть прямих юридичних наслідків.

Володимир Зеленський пообіцяв щодня анонсувати по 1 питанню, які мають задати в день виборів, та встиг розповісти про питання “Чи підтримуєте ви ідею довічного ув’язнення за корупцію в особливо великих розмірах?” та “Чи підтримуєте ви створення вільної економічної зони на території Донецької та Луганської областей?”.

Але 15 жовтня в соцмережах з’явився папірець, схожий на бюлетень, де вписані вказані вище 2 питання та інші 3 питання:

  • Чи підтримуєте ви скорочення кількості народних депутатів до 300?
  • Чи підтримуєте ви легалізацію канабісу в медичних цілях – для зменшення болю у важких хворих?
  • Чи підтримуєте ви право України на використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом, для відновлення її державного суверенітету і територіальної цілісності?

В день виборів українцям також поставлять 5 питань щодо майбутнього України (перелік)

Згодом в коментарі виданню “НВ” радник голови Офісу президента Михайло Подолякі підтвердив, що це ті питання, які планують поставити українцям в день виборів. Але він зазначив, що стосовно останнього запитання поки тривають обговорення.

Зауважимо, ані Офіс президента, а ні сам президент не пояснили, в якому форматі проходитиме це опитування, скільки коштуватиме таке опитування та з якого бюджету на нього виділяють гроші, чи будуть оприлюднювати результати, та навіщо проводити таке голосування. Тож це Вільне радіо запитало в Офісу президента в форматі запиту на інформацію. За законом відповідь нам мають надати впродовж 5 днів. 

Станом на зараз не відомо де саме будуть проводити опитування.

На своїй сторінці у Facebook координаторка громадянської мережі спостережень за виборами “ОПОРА” Ольга Айвазовська пояснила, що згідно із законом це опитування не можуть проводити на території виборчої дільниці, адже це втручання та перешкоджання ходу голосування. А якщо опитування проходитиме поза дільницею, на вулиці, то результати не мають ознак референдуму і не матимуть юридичної сили.

https://www.facebook.com/olga.ajvazovska/posts/10222864453856443?__cft__%5B0%5D=AZUvpuHPcGM6vePEw_eNinY9HlMn9NLiOVmM_fxdUjdPWrg9xNcKeCXglHVnx2d_dPTgFbO3c1mHgOHfBsfO2BhRN2B9kNNflizrT8KKJCZTXjwHREOGgbC5S0Kl4DK6EVA&__tn__=%2CO%2CP-R

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: