Підтримати
Зображення до посту В дитячій бібліотеці Бахмута тепер можна малювати піском та писати на стіні
Фото: Вільне радіо

Бахмутська бібліотека для дітей закупила нові ігри та обладнала арт-простір. Відтепер там є пісочний стіл з різнобарвною підсвіткою, нові настільні ігри та інші забавки, а ще можна малювати крейдою та складати слова на стіні.

 

Презентували новий арт-простір 7 серпня.

“Це зараз популярна штука. Тут кінетичний пісок, він гіпоалергенний. Також є гребінці, якими теж можна малювати й потім прибирають пісок. Він регулюється під зріст дитини”, — розповідає директорка бібліотеки Людмила Шаталіна про стіл для пісочної анімації.   

пісочна анімація Бахмутська дитяча бібліотека
Відвідувачка дитячої бібліотеки Бахмута малює на пісочному столі. Фото: Вільне радіо

 

Те, що дитина намалювала на ньому, можна підсвітити  різними кольорами та відтінками.

 

світловий стіл пісочна анімація
Намальоване на піску можна підсвітити десятком різних відтінків. Фото: Вільне радіо 

 

А поверхні двох колон перетворили на дошки для опанування алфавіту та цифр: одну відвели для письма та малювання крейдою (з грифельною поверхнею), а другу зробили для магнітних літер та цифр (з магнітною поверхнею).

грифельна дошка дитяча бібліотека Бахмута
Малюнки-асоціації про літо на новій грифельній дошці. Фото: Вільне радіо

 

Набори таких цифр та літер теж придбали. Під час презентації арт-простору діти розгадували загадки, а слова-відгадки викладали на магнітній дошці.  

магнитна дошка бахмутська дитяча бібліотека
Діти викладають слова-відгадки магнітній дошці. Фото: Вільне радіо

 

Для найменших відвідувачів бібліотеки купили м’який коврик-пазл з українським алфавітом  — ним можна бавитися на підлозі або на столі. 

Також поповнили набір ігор: настільний футбол, гольф, літак та дартс  —  ними теж всі присутні встигли погратися.

настільний футбол бахмутська дитяча бібліотека діти бавляться
Нова гра для відвідувачів дитячої бібліотеки Бахмута. Фото: Вільне радіо

 

Для довідки:
Цими іграми бавляться дошкільнята та школярі молодшого віку. Також в бібліотеці є безкоштовна послуга “Бібліоняня»: тут можна залишити дитину від 3 років на годину, і бібліотекарки дивитимуться за  дитиною, читатимуть з нею, малюватимуть та гратимуть.
 

Гроші на реалізацію цього задуму виділили з міського бюджету Бахмута в рамках “Бюджету участі” та з особистих коштів. Навесні співробітники дитячої бібліотеки написали проєкт та подали на міський конкурс.  Так, 6 082 грн отримали за виграний проєкт. Другу половину (6 051 грн) доклали співробітники ЦБС у вигляді власного внеску та спонсорських коштів.

Нагадаємо, в Сіверській бібліотеці для дітей нещодавно провели курс з вивчення робототехніки та програмування. Підлітків навчали програмувати роботів столичні програмісти з “Дому роботів”. Витрати за курс взяв на себе анонімний меценат. 

Зазначимо, зараз триває прийом заявок на “Бюджет участі-2021”. Детальніше читайте за посиланням.

Читайте також:


Завантажити ще...