Підтримати
прийом громадян онлайн
Фото: Володимир Маринич

З початком карантину традиційні прийоми громадян в Іллінівській ОТГ почали проводити в режимі відеоконференції. Цими днями на онлайн зв’язок з очільником громади вперше вийшли підлітки. Що вони хотіли від влади та як працює новація, читайте в матеріалі.   

 

Голова Іллінівської ОТГ в останні кілька місяців проводить зустрічі з мешканцями громади через додаток для онлайн-зв’язку Zoom. Це новий досвід, до якого підштовхнув карантин. 

“У нас не було такої практики  —  прийому громадян через інтернет. За законом не можна ж проводити прийоми, але підтримувати спілкування з населенням та реагувати на їх прохання та пропозиції треба. Я про це давно думав, але у нас була проблема зі швидкістю зв’язку. За останні роки інтернет-провайдер значно покращив якість, тому інтернет у нас по суті високошвидкісний. Пандемія підштовхнула”, — каже голова Іллінівської громади Володимир Маринич. 

Сучасний формат зацікавив місцеву молодь, яка “прийшла” до очільника громади на прийом вперше. Спочатку долучилися хлопці. 

“Вони попросили турнік, бруси. Можливо ми їм зробимо площадку для “ворк-аута” (фізичних тренувань  —  ред). Подивимось по бюджету —  або ми самі зваримо, або купимо готові — проаналізуємо оперативно та подивимось що буде краще та швидше”, — розповідає очільник громади. 

А згодом ще одна дівчинка  — вона запропонувала розмалювати зупинку. Попросила дозволити їй це зробити та допомогти з фарбами. 

“Молодь там збирається на зупинці. Цього тижня я буду у них і подивлюсь технічні моменти, що вони хочуть. Мабуть, треба буде основу під фарбування. Ми самі зацікавлені, щоб пофарбоване хоч 3-4 роки там протрималось”,  —  каже Володимир Маринич.  

 

В Іллінівській ОТГ провели прийом громадян через Zoom, і в ефір вийшли підлітки. Що з того вийшло 1
Підлітки на онлайн-зв’язку з Володимиром Мариничем

 

Іллінівська ОТГ — це сільська громада. Зі зв’язком там є перебої. Тож технічні питання заважали організувати навіть деяку електронну звітність сільрад. Але для онлайн прийому знайшли вихід. У ті дві сільради ОТГ, де немає підходящої комп’ютерної техніки, машиною їздить фахівець з ноутбуком та налагоджує зв’язок з головою ОТГ для місцевих мешканців. Місцеві звикають до нового формату спілкування. І навіть дехто з пенсіонерів самостійно освоює Zoom та телефонує з дому. В приклад тому голова громади ставить мешканця Полтавки.  

“Він підключився з дому, не міг спочатку зрозуміти як там звук увімкнути, але за 5 хвилин він його налаштував. І все нормально  —  він з дому зміг під’єднатись до нас і поставити всі свої питання. Просив зробити прокол під дорогою, а також компенсувати йому його кошти, які він витратив на купівлю світлодіодних ламп для вуличних ліхтарів”,  —  каже голова ОТГ. 

За словами Володимира Маринича, такий формат спілкування дозволяє економити ресурси. Тож його хочуть використовувати і надалі.

“Зручно  — не треба витрачатись на паливо та час витрачати. Ефект той самий, а ресурсів затрачувалось… Це ж мені треба сісти в машину, поїхати, витратити час, солярку. А так оперативно  —  пів години, і йдеш далі займаєшся справами”,  —  каже керівник громади.

 Для довідки: Ви можете звернутися до голови ОТГ з такими питаннями:

  • комунальна сфера (дороги, освітлення, водопостачання, ремонти)
  • соціальна сфера (доступ до медицини, освіти, пільги)
  • аграрна та земельна сфера (оренда/продаж/купівля землі) 
  • транспорт та зв’язок 
  • проведення культурних та релігійних заходів

Нагадаємо, в рамках карантинних обмежень проти поширення коронавірусу посадовці різних рівнів та державні установи не проводили особистий прийом громадян. В рамках послаблення карантину їх можуть відновити.  

Читайте також:


Завантажити ще...