Зображення до посту В Україні ціни на пальне стабілізуються, але залишаться високими, —  НБУ
Фото: Вільне радіо
string(33) "Фото: Вільне радіо"

В Нацбанку прогнозують, що найближчим часом ціни на пальне в Україні не впадуть, але й не піднімуться. Основні проблеми виникли через війну з Росією та високі розцінки на нафту у світі. Але в уряді намагаються виправити ситуацію.

Про це йдеться у макроекономічному та монетарному огляді Національного банку на червень.

В огляді прогнозують, що ціни на пальне не будуть зростати. Але й здешевшання пального теж не передбачається, тому ціни залишаться стабільними, але високими.

Основними внутрішніми причинами зростання цін на пальне в Україні називають:

  • руйнування паливної інфраструктури;
  • руйнування нафтопереробних заводів;
  • блокування портів;
  • дорожча та триваліша логістика.

Раніше влада пробувала ввести регулювання цін, щоб зробити пальне дешевшим. Однак це не допомогло приборкати ціни й лише збільшило дефіцит, тому 17 травня регулювання скасували в надії, що пального на заправках побільшає.

В Україні ціни на пальне стабілізуються, але залишаться високими, —  НБУ 1
Графіка: minfin.com.ua, розрахунки НБУ.

Крім цього, хоч морські порти залишаються заблокованими, логістичні проблеми на західному кордоні вирішуються, і енергетичним компаніям вдається нарощувати закупівлю пального.

Втім, через те, що ціни у світі на нафту залишаються високими (зокрема, станом на 7 травня барель нафти коштує 119 доларів), ціна на пальне не знижується і в Україні.

В Україні ціни на пальне стабілізуються, але залишаться високими, —  НБУ 2
Графіка: minfin.com.ua, розрахунки НБУ.

Серед причин високих цін на пальне на світовому рівні в НБУ виділяють такі:

  1. у США зменшуються запаси пального перед сезонним зростанням попиту;
  2. у світі ростуть ціни через санкції ЄС проти російської нафти, які вже починають впроваджувати;
  3. інші країни-постачальники нафти не можуть укласти нові угоди на збільшення обсягів видобутку нафти, щоб покрити попит, який виник через санкції проти Росії.

Нагадаємо, ми вже розповідали, чому під час війни зросли ціни на пальне. Однією з причин є знищення Кременчуцького НПЗ та нафтобаз по всій території країни.

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...