Від YouTube-каналу до навчального хабу. Що хочуть створити в рамках "Бюджету участі" в Бахмуті
"Бюджет участі" — проект, завдяки якому містяни можуть запропонувати на що витратити бюджетні гроші. Бахмутяни і мешканці району подали 19 проектів в рамках цього проекту, але на голосуванні залишились 14. Що цього року пропонують створити містяни, та які нововведення хочуть зробити для міста читайте в матеріалі. А також обирайте кого ж підтримаєте ви.
До закінчення голосування в проекті "Бюджету участі" залишилось трохи більше тижня. Обирати зараз можна серед 14 ідей. Більшість з них стосуються ремонтів в школах та дитсадках. Деякі подали вже не вперше. Тож, що саме пропонують містяни читайте нижче.
В лабораторію Бахмута хочуть придбати автоматизований фотометр "Солар". В поясненні автор проекту зазначає, що цей пристрій зможе якісніше робити аналізи та швидше видавати результати населенню.
Цей апарат, фотометр РА 2600 "Солар" коштує 200 тисяч гривень. Але в міста просять 50 тисяч гривень. Ще 150 тисяч профінансують з інших джерел.
Для довідки: Фотометр автоматизований РА 2600 "Солар" — вимірювач різних речовин в біологічних пробах (аналіз сечі, крові, та інше). Країна виробника: Білорусь.
YouTube-канал про Бахмут
33 тисячі
грн.
BUY NOW
За кошти проекту "Бюджет участі" хочуть зробити YouTube-канал про діяльність Бахмутської ОТГ. В поясненні йдеться про створення роликів, сюжетів і їх розповсюдження в соціальних мережах. Проект називається "Створення позитивного іміджу Бахмутської ОТГ та розвиток YouTube".
"Проєкт забезпечить процес виготовлення відеоматеріалу різного жанру, опитування, соціальні сюжети, інфраструктури", — йдеться в поясненні.
Загалом проєкт коштує 66 тисяч, однак у міста просять половину цієї суми — 33 тисяч гривень. За ці гроші хочуть купити камеру Canon XA11.
Для довідки: На офіційному сайті Canon написано, що це компактна професійна відеокамера FullHD. Зазвичай її використовують журналісти і оператори.
За 33 тисячі гривень з інших джерел в рамках проєкту YouTube-каналу хочуть купити 4 радіосистеми (мікрофони), 6 карток пам'яті на 64 GB, штатив і 4 акумулятори для відеокамери. Найдорожчою позицією серед перерахованого є сама камера — 33 тисячі і штатив для неї — 10 тисяч 828 гривень.
Волонтери Товариства Червоного Хреста Бахмута пропонують створити хаб, де місцевих мешканців навчатимуть надавати першу допомогу. Практикувати свої знання люди будуть на спеціальних манекенах, які імітують організм людини. Також, для наглядного прикладу для цього простору автори хочуть купити універсальну аптечку першої допомоги. Загалом на все це у міста просять 27 тисяч 300 гривень.
Ще стільки же волонтери хочуть вкласти в оформлення приміщення для навчань. На це кошти будуть залучати вже з інших джерел.
Літній майданчик для дитсадка
20 661
грн.
BUY NOW
Свій проєкт подав дитячий садочок №39 "Кульбабка". Вони планують виграти трохи більше 20,5 тисяч гривень, щоб побудувати літню сцену. Як вони пояснюють в проєкті, на цьому майданчику хочуть показувати різні вистави та фільми. Також, для сцени планують встановити лавки для глядачів.
В рамках програми "Бюджет участі" в ЗОШ №3 хочуть зробити ремонт одного з кабінетів. На ремонт у міста просять 50 тисяч гривень, за умовою, що додадуть 25 тисяч гривень своїх грошей. За ці кошти в кабінеті хочуть замінити 3 дерев'яних вікна на металопластикові, вхідні двері на металопластикові, постелити новий лінолеум, поклеїти шпалери та замінити електричну проводку. Крім того, наразі в класі є муляж пічі старих часів. Її також планують реконструювати.
Ремонт музичного класу в дитсадку
57 399
грн.
BUY NOW
В дитячому садочку №47 хочуть зробити ремонт музичного залу. За гроші "Бюджету участі" хочуть поклеїти нові шпалери та зробити натяжну стелю. Крім того, в проекті зазначається, що музичному класу необхідні 3 ноутбуки, 3 дитячих стола, принтер, проектор, пилосос, лампи-прожектори і 20 офісних стільців. Загалом цей проект коштує понад 114 тисяч гривень. Але у міста просять трохи більше 57 тисяч гривень.
Згідно з фотографіями в проекті, цей зал наразі порожній та знаходиться на стадії ремонту. Там голі стіни, десь ще видно цеглу, але вже стоять металопластикові вікна.
На ремонт приміщення з "Бюджету участі" просять 57 тисяч 200 гривень. Стільки ж піде на ремонт з власних джерел. За ці гроші планують постелити підлогу, шпаклювати стіни і пофарбувати їх, відремонтувати стелю, провести освітлення і опалення. Крім того, планується закупити і спортінвентар, бігову доріжку за 13 тисяч і гантелей на 16 тисяч. В тренажерному залі працюватиме тренер. Згідно з проектом, його послуги будуть коштувати 500 гривень на місяць.
Ремонт коридору за концепцією "НУШ"
94 248
грн.
BUY NOW
В тому ж селі Клинове в місцевій школі за майже 200 тисяч гривень хочуть відремонтувати коридор. Автори проєкту зазначають, що цей шкільний коридор планується відремонтувати в рамках концепції Нової української школи. За проєктом тут хочуть постелити новий лінолеум, пофарбувати стіни, замінити двері.
Крім того, в проєкті зазначено, що школі потрібні нові меблі для початкової школи: дитяча стінка, шафа для роздягальні з лавкою, осередок вчителя, комплект пуфів, диван, крісло і настільний футбол.
Проєкт фінансуватимуть 50 на 50. Більше 94 тисяч гривень проситимуть у міста, ще стільки же — з інших джерел.
Удосконалення класу "Майстер(майстриня) на всі руки"
38 600
грн.
BUY NOW
Бахмутська ЗОШ№5 хоче осучаснити свій клас трудового навчання. Планують відремонтувати кімнату для проведення уроків з кулінарії, купити мийку, кухонні столи, інструменти для токарного мистецтва та інші інструменти, завдяки яким роблять меблі.
Загалом, проєкт коштує 38 тисяч 600 гривень. У міста просять трохи менше половини — 18 тисяч 200 гривень. Один із авторів проєкту — директор школи.
Зона відпочинку в школі
5 180
грн.
BUY NOW
На конкурсі просять трохи більше 5 тисяч гривень на зону відпочинку в Покровській школі в Бахмутському районі. Автори проєкту також хочуть додати своїх 5 тисяч 180 гривень, щоб реалізувати ідею.
"Щоб навчання було успішним і учень менше стомлювався, слід уміти чергувати навчання з відпочинком. Але відпочинок – це не безділля. Він має бути цікавим і корисним", — йдеться в поясненні проєкту.
За залучені гроші в окремому кабінеті школи хочуть створити лаунж-зону з пуфами, кріслами-мішками, і карематом на підлозі. В приміщенні хочуть поставити ще й роутер, для обладнання зони відпочинку інтернетом, а також облаштувати приміщення квітами.
Озеленення і реконструкція пам'ятника Другої світової війни
49 730
грн.
BUY NOW
В селі Іванівське хочуть відремонтувати місцевий пам'ятник і озеленити територію біля нього. За понад 100 тисяч гривень там хочуть переробити тротуар, замінити гранітні плити на пам'ятнику, засіяти газоном і посадити 10 дерев. Майже 50 тисяч гривень на цей проєкт просять у міста. Інші гроші — з власних джерел.
Арт-простір і світлова пісочниця в бібліотеці
6 040
грн.
BUY NOW
В рамках "Бюджету участі" в місцевій дитячий бібліотеці планують зробити арт-простір. В поясненні йдеться, що за допомогою нових девайсів дитина зможе проявити свої художні здібності. Загалом проєкт коштує трохи більше 12 тисяч гривень. 6 з них — просять у міста. В одному з куточків бібліотеки за ці гроші хочуть поставити світловий стіл-пісочницю для пісочної анімації.
А на стінах зробити магнітні дошки за допомогою магнітної фарби. Вже з інших джерел бібліотека придбає магніти для дошки.
Автори проєкту — мешканці вулиці Трояндової в Бахмуті. На одному з пустирів вони пропонують зробити дитячий спортивний майданчик.
Його вартість — 28 тисяч гривень. Ці гроші вони планують виграти в "Бюджеті участі". Крім того, за проєктом передбачається і встановлення футбольного поля, випил дерев на території і облаштування клумби. Це вже планують зробити з партнерських грошей. На це потрібно 32 тисяч гривень.
Ремонт актової зали
31 650
грн.
BUY NOW
В Бахмутській ЗОШ №10 за понад 63 тисячі гривень хочуть відремонтувати актову залу. Зокрема, планується перефарбувати залу, замінити розетки, вимикачі, та провести інші ремонтні роботи по електриці. Зокрема, в бюджеті участі просять 31 тисячу 650 гривень на матеріали для стелі. Всі інші роботи проводитимуть за кошти з інших джерел.
Зазначимо, один із авторів проєкту — директорка школи Наталя Дроздова.