Зображення до посту Відтепер державні та регіональні друковані ЗМІ мають видаватись українською
Фото: з відкритих джерел

16 січня набув сили черговий етап впровадження “мовного” закону. Розбираємо нововведення детальніше та розповідаємо, яких видань це поки що не стосується.

 

Про обов’язковий перехід друкованої преси на українську повідомила пресслужба Уповноваженого із захисту державної мови.

Відповідно до закону  “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, з 16 січня 2022 року видаватись українською мають друковані загальнодержавні та регіональні засоби масової інформації. Нововведення стосуються й точок продажу цих видань: щонайменше половина від загального обсягу журналів і газет обов’язково мають бути українською.

ЗМІ можуть розповсюджувати за передплатою свої друковані матеріали й іншою мовою, однак за умови, що в них є можливість передплати такого самого видання державною мовою.

Серед винятків є газети, надруковані кримськотатарською чи іншими мовами корінних народів України або англійською чи іншою офіційною мовою Європейського союзу.

А от місцеві ЗМІ мають перейти на державну мову лише з середини липня 2024 року. До цього часу вони мають підготуватися до переформатування.

Нагадаємо, 16 липня 2019 року набув чинності закон про мову. Документ покликаний врегулювати застосування української мови як державної у публічних сферах суспільного життя. З того моменту українською зобов’язали говорити посадовців, продавців, працівників комунальних підприємств тощо, публікувати агітацію та політичну рекламу, а також показувати культурні заходи, вистави, кіно та видавати книги.

Читайте також:


Завантажити ще...