В Бахмуті вперше провели всю сесію міської ради українською (ВІДЕО)

Діана Шароді
2019-09-25 12:09

image
Фото: прес-служба міської ради

25 вересня міський голова Бахмута провів засідання чергової сесії державною мовою, як того вимагає закон. До цього засідання проводили російською, навіть попри ухвалення закону про мову.

 

“Шановні депутати та запрошені, прошу зайняти свої місця і підготуватись до роботи. Починаємо процедуру реєстрації. Перевірте наявність карток в системі, — розпочав 133 сесію міської ради Олексій Рева. 

В подальшому спікери підтримали мера і всі виступи на сесії були українською. 

Зазначимо, якщо раніше засідання проводились російською або двома мовами, то 25 вересня навіть представник комуністів почав звертатись українською.

В Бахмуті вперше провели всю сесію міської ради українською

 

Нагадаємо, в коментарі Вільному радіо міський голова Бахмута казав, що сесію міської ради почнуть проводити державною після того, як закон про мову офіційно набере чинності. Сам Рева казав, що знає українську “на трієчку”.

При цьому, 28 серпня 132 сесію міської ради секретар Світлана Кіщенко провела російською. Вона послалася на регламент.

Додамо, Закон, що має назву «Про забезпечення функціонування української мови як державної», гарантує позиції української мови у державному управлінні, сфері послуг, освіті й медіа. Він також передбачає відповідальність посадовців за незнання мови. Втім, ця норма діятиме лише через три роки від дати ухвалення закону.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

294
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: